Turysci.pl
zdjęcia z wakacji

Fot. pixabay.com/ pixel2013

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zdjęcia z wakacji celebrytów zalewają Instagram. Nie podoba się to władzom Wielkiej Brytanii, które postanowiły zmienić procedury na lotniskach. Brytyjska minister spraw wewnętrznych Priti Patel podkreśliła, że to w dobie pandemii i drastycz

Zdjęcia publikowane przez influencerów są często powodem do zazdrości. Zwłaszcza jeżeli wyjeżdżają na wakacje w piękne miejsce, co obecnie z powodu pandemii koronawirusa dla większości ludzi jest wręcz nierealne. Nieoczekiwanie zareagował rząd Wielkiej Brytanii, zapowiadając zwiększone kontrole na lotniskach.

Rząd UK krytykuje celebrytów za zdjęcia z wakacji

Koronawirus w Wielkiej Brytanii coraz bardziej daje się we znaki. Liczba osób zmarłych z powodu Covid-19 w tym kraju przekroczyła już granicę 100 tys., jako pierwsze państwo w Europie. Z tego powodu tamtejsze władze chcą maksymalnie ograniczyć mobilność swoich obywateli. 

Rząd Wielkiej Brytanii w ramach lockdownu i wprowadzonych obostrzeń zdecydował się już na zakaz podróży z nielicznymi tylko wyjątkami, a osoby przybywające do kraju (z określonych terytoriów) poddawane są kwarantannie w specjalnym hotelu. Mimo to w mediach społecznościowych pojawiają się liczne zdjęcia z wakacji, publikowane między innymi przez influencerów.

Wielu influencerów chwali się w mediach społecznościowych swoimi podróżami. Przede wszystkim chodzi o tu o egzotyczne kierunki. To niedopuszczalne zachowanie. Wyjazdy na wakacje nie są wyjątkami od zakazu podróży – powiedziała Priti Patel. 

Jak dodała, planowane jest również zaostrzenie restrykcji dla podróżujących. Każdy pasażer będzie musiał na lotnisku złożyć pisemną deklarację dotyczącą powodu, dla którego wyjeżdża. Będą one sprawdzane przez pracowników linii lotniczych podczas odprawy.

Chcę wyraźnie zaznaczyć, że zgodnie z przepisami nakazującymi pozostawanie w domach, nielegalne jest opuszczanie domu w celu wyjazdu za granicę w celach rekreacyjnych. Będziemy to egzekwować w portach i na lotniskach, pytając ludzi, dlaczego wyjeżdżają, i nakazując im powrót do domu, jeśli nie mają ważnego powodu podróży – już wcześniej zapowiedział premier, Boris Johnson.

Brytyjskie władze opracowały listy państw z zakazem wjazdu oraz obowiązkowej kwarantanny w hotelu dla powracających z zagranicy. Według nowych przepisów obywatele Wielkiej Brytanii i rezydenci przyjeżdżający do kraju z najbardziej dotkniętych pandemią regionów świata (w tym krajó Ameryki Południowej, RPA, Portugalii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich) będą musieli poddać się 10-dniowej obowiązkowej kwarantannie w wyznaczonych hotelach.

Obywatele innych państw, przybywający z krajów określonych jako najbardziej zagrożone, nie będą mieli możliwości wjazdu na terytorium Wielkiej Brytanii. Ponadto, kosztami za izolację w monitorowanym hotelu zostaną obarczeni sami podróżni. Podczas pobytu będą przeprowadzane testy na obecność koronawirusa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >