Zanzibar zmęczył Barbarę Kurdej-SzatanFot. instagram.com/@ kurdejszatan

Spędziła Sylwestra i Nowy Rok na Zanzibarze. Wyznała, co jej nie odpowiadało

Zanzibar jest turystycznym hitem tego sezonu. Celebryci chętnie latają na rajską wyspę, by wypocząć pod przysłowiową palmą. Niektórym to nie wystarcza i nadal narzekają. W tak wspaniałym miejscu szkoda marnować czas na grymasy, ponieważ jest wiele do zobaczenia i doświadczenia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • O Polkach, które wybrały Zanzibar
  • Co jest takie męczące na wczasach
  • Kilku ciekawych rzeczy o rajskiej wyspie

Zanzibar nie bez powodu jest chętnie wybierany przez Polaków jako miejsce wypoczynku. W czasie, gdy u nas temperatura oscyluje w okolicy 0, a z nieba pada co najwyżej deszcz, chcemy poczuć ciepło promieni słonecznych na skórze i wylegiwać się na rozgrzanym piasku.

"Tropikalny zmęcz"

W grudniu pobytem na wyspie cieszyła się Julia Wieniawa, która nie dała o sobie zapomnieć wstawiając zdjęcia na Instagramie. Jedna z polskich podróżniczek postanowiła spędzić tam Boże Narodzenie, a w sylwestra bawiła się na plaży Barbara Kurdej-Szatan.

Ostatnia z wymienionych pań zaczęła wyjazd z uśmiechem na twarzy, lecz po sylwestrze przyszła kolej na narzekanie. Okazuje się, że nawet wypoczynek na plaży może być męczący, jeśli ma się pod opieką niemowlaka.

- Jak tam samopoczucie pierwszego dnia 2021 roku ? ja karmię, więc to nie kac, ale jakiś ogólny tropikalny zmęcz mnie dopadł. Widzicie, czy na mrozie, czy pod palmą, różnie bywa. ważne, że koszulka Góczi jest !!![pisownia oryginalna - przyp. red.] - napisała gwiazda "M jak miłość" pod zdjęciem.

Zanzibar

Fot. Barbara Kurdej-Szatan na Zanzibarze/ instagram.com/kurdejszatan

Narzekanie na wczasach wydaje się nie na miejscu w obecnej sytuacji

Wielu fanów aktorki jest zachwyconych jej wakacyjnym stylem i życzy jej wspaniałego pobytu. Kilka osób odniosło się jednak do jej wyznania o "męczących tropikach" i nie były to miłe słowa.

Znoszą zakaz na ferie. Zapowiedź Ministra ZdrowiaZnoszą zakaz na ferie. Zapowiedź Ministra ZdrowiaCzytaj dalej

- Wstyd, balujesz na wakacjach w czasach pandemii, gdzie ja rodzicow nie mogę zobsczyc od pół roku, ani nikogo innego a Ty udajesz zmęczona,czym???? [pisownia oryginalna - przyp. red.] - napisała jedna z użytkowniczek Instagrama.

Zmęczenie może dopaść każdego, nawet na wakacjach. Niestety obecna sytuacja w Polsce i na świecie uniemożliwia podróżowanie wielu osobom, które czują się zawiedzione. Widząc narzekanie tych, którzy mogli polecieć w dowolne miejsce, robi się przykro. Czasem lepiej ugryźć się w język i skupić na tym, że to ogromne szczęście spędzić wczasy w tak wspaniałym miejscu.

Zanzibar

Fot. Barbara Kurdej-Szatan na Zanzibarze/ instagram.com/kurdejszatan

Rajska wyspa idealna na wczasy

Zanzibar to największa i najludniejsza wyspa archipelagu o tej samej nazwie, która należy do Tanzanii. Lekko górzysty skrawek lądu ma powierzchnię około 1666 kilometrów kwadratowych i położony jest u wschodnich wybrzeży Afryki. W ostatnich miesiącach stał się hitem wśród polskich turystów.

Wokół wyspy Unguja (lokalna nazwa wyspy Zanzibar) znajduje się mnóstwo mniejszych wysepek, lecz zamieszkałe są tylko dwie, Tumbatu i Uzi. Stolicą jest miasto Zanzibar, które obejmuje historyczną osadę Stone Town. Jest co pozwiedzać, lecz głównymi atrakcjami są zabawy na plaży i sporty wodne.

Mieszkańcy Unguja mówią głównie w kiunguja („język Unguja”), który jest dialektem języka suahili. Został on użyty jako główny model w definicji standardowego suahili. Turyści nie mają jednak problemu z porozumiewaniem się za pomocą języka angielskiego w hotelach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Zanzibar

Fot. Zanzibar z lotu ptaka/ unsplash.com/Alexander Osipenko

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Instagram

Następny artykuł