Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Zabił swoją partnerkę i rozczłonkował jej ciało. Policja zatrzymała Polaka w Tajlandii
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 17.05.2023 08:33

Zabił swoją partnerkę i rozczłonkował jej ciało. Policja zatrzymała Polaka w Tajlandii

Bangkok
fot. Canva

Jak podał dziennik “Bangkok Post”, 25-letni Polak został zatrzymany przez służby w Tajlandii pod zarzutem zabójstwa swojej partnerki. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w rozmowie z redakcją Kontakt 24 potwierdziło te doniesienia. 

W poniedziałek tajski portal “Bangkok Post” opublikował informacje na temat zbrodni, do jakiej doszło w jednej z dzielnic w stolicy Tajlandii. Jak podały tamtejsze służby, 25-letni Polak zabił swoją partnerkę i usiłował rozczłonkować jej ciało.

Polak zabił swoją dziewczynę w Bangkoku

Do makabrycznej zbrodni doszło w jednym z blokowisk w dzielnicy Bang Kolaem w Bangkoku. To właśnie tam młody obywatel Polski miał pozbawić życia swoją życiową partnerkę. Kobieta pochodziła z Ukrainy.

W poniedziałek mężczyzna w dużym pośpiechu złapał taksówkę i był wyraźnie zdenerwowany, co wzbudziło podejrzenia kierowcy. 25-latek nakazał jak najszybciej odjechać spod blokowiska, a taksówkarz miał zawiadomić władze apartamentowca. Ciało 27-letniej kobiety znaleziono w pokoju na 32. drugim piętrze i było drastycznie pocięte od szyi do lewego ramienia oraz pozbawione nadgarstka. Na łóżku miała znajdować się też piła.

Polak zatrzymany pod zarzutem zabójstwa

Władze apartamentowca wyjawiły, że para zatrzymała się w pokoju na 32. piętrze 29 kwietnia. Mieli przyjechać jako turyści. Nie wiadomo, kiedy doszło do tragedii, jednak według ustaleń lokalnej policji, Ukrainka nie żyła od kilku dni. 

Detektywi dowiedzieli się, że 25-latek zapłacił taksówkarzowi 1500 bahtów tajskich (ok. 180 zł) i nakazał, by kierowca zawiózł go w pobliżu granicy tajsko-kambodżańskiej w Sa Kaeo. To właśnie tam Polak miał zostać aresztowany. 

Polskie MSZ potwierdza doniesienia tajskiego dziennika

Redakcja Kontakt 24 skontaktowała się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w tej sprawie, które potwierdziło doniesienia tajskiego dziennika i oznajmiło, że nie będzie udzielać dalszych informacji w sprawie. 

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdza, że sprawa zatrzymania na terenie Tajlandii obywatela RP pod zarzutem zabójstwa znana jest Konsulowi RP w Bangkoku. Konsul pozostaje w kontakcie z miejscową policją. Ze względu na charakter sprawy i przepisy dot. ochrony danych osobowych Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie będzie udzielać dalszych informacji na ten temat" - czytamy w oświadczeniu.

Za: “Bangkok Post”, Kontakt 24