Turysci.pl
gdzie kupić tanio USD

Materiały Partnera

Za garść dolarów nie tylko do USA… gdzie kupić tanio USD?

6 Października 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Dolar amerykański jest najczęściej wymienianą walutą na świecie. Jest walutą nie tylko
Stanów Zjednoczonych, ale także 12 innych państw. Jest to jednostka pieniężna z długim stażem, jednak nie najdłuższym.

Mimo że kurs dolara w stosunku do PLN nie należy do najniższych, to jednak jeszcze 200 lat temu cena dolara była znacznie wyższa, a sama waluta miała dużą wartość nabywczą. Jednak mimo wszystko USD jest dzisiaj walutą na tyle uniwersalną, że jest akceptowany jako środek płatniczy w wielu zakątkach świata.

Gdzie zabrać dolary na wakacje?


Dolary amerykańskie są jedną z najbardziej rozpoznawalnych walut na świecie, dlatego właśnie w np. państwach egzotycznych turystom łatwiej jest zapłacić USD. Oczywiście możemy zakupić lokalną jednostkę monetarną kraju, do którego się wybieramy, jednak niektóre waluty niszowe z odległych państw mogą być w Polsce trudne do zdobycia. Jeżeli zależy nam na płaceniu oficjalnymi pieniędzmi naszej wakacyjnej destynacji najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana PLN na USD, a następnie po przybyciu do kraju docelowego wymiana dolarów na egzotyczną walutę. Z racji, że dolary amerykańskie są międzynarodową walutą, to praktycznie każdy kantor na całym świecie powinien nam chętnie wymienić pieniądze, w przypadku złotówek z pewnością mielibyśmy problem.

Gdzie cena dolara jest najkorzystniejsza?

Przed zakupem waluty warto zwrócić uwagę, ile kosztuje dolar aktualnie. Warto wiedzieć, że kurs dolara amerykańskiego w kantorach stacjonarnych, a w szczególności w lokalizacjach turystycznych (typu dworce lub lotniska) będzie najmniej korzystny. Wygodną alternatywą może być kantor internetowy, w którym wymienimy USD po niższym kursie bez wychodzenia z domu. Przykładowo w serwisie InternetowyKantor.pl cena dolara może być korzystniejsza nawet o 6% porównując z bankami, czy kantorami stacjonarnymi. Aby sprawdzić notowania wystarczy wejść na stronę https://internetowykantor.pl/kurs-dolara/ i już można zweryfikować aktualny kurs USD, a nawet porównać go z ofertami banków.

Dlaczego USD jest tak lubianą walutą?

Jeżeli wybieramy się na wakacje do uboższych krajów turystycznych np. do Egiptu, Tajlandii, czy Turcji, podczas lokalnych zakupów szybko zauważymy, że dolar amerykański jest tam cenioną walutą. Dodatkowo w takich regionach np. na miejscowych bazarach 100 dolarów jest warte tylko samo co 100 euro – obie te waluty są dla nich cenniejsze niż ich krajowe pieniądze, dlatego niektórzy sprzedawcy mogą wyrażać nawet niezadowolenie, jeżeli zdecydujemy się na zapłatę lokalną walutą.

Tekst zewnętrzny

Barbara DaszutaAutor

Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot). Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: barbara.daszuta@iberion.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Nie żyje co najmniej 15 osób

Czytaj więcej >

Świat

Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku. Jeden z pasażerów został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >

Świat

Wyspy Kanaryjskie luzują restrykcje w hotelach. Certyfikat szczepień nie będzie już potrzebny

Czytaj więcej >

Świat

Lotnisko na wyspie La Palma nieczynne. Powodem zbyt duże nagromadzenie popiołu wulkanicznego

Czytaj więcej >

Świat

Kolejna linia lotnicza wpuści na pokład tylko zaszczepionych. „Decyzja wchodzi natychmiastowo"

Czytaj więcej >

Świat

Zagraniczni turyści nie odwiedzą Australii przed końcem 2021 roku

Czytaj więcej >