Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Wizz Air poszedł w ślady Ryanaira. Klienci nie będą zadowoleni
Natalia Księżak
Natalia Księżak 05.06.2023 12:03

Wizz Air poszedł w ślady Ryanaira. Klienci nie będą zadowoleni

wizz air
Fot.Klaudia Zawistowska

Linie Wizz Air ogłosiły na swojej stronie internetowej, że skracają czas na dokonanie darmowej odprawy online. Aby zrobić to wcześniej, trzeba będzie kupić dodatkową usługę wyboru miejsca na pokładzie.

Wizz Air znów podąża śladami Ryanaira. Kolejne zmiany zostaną wprowadzone już 12 czerwca. Teraz trzeba będzie odprawiać się niemal na ostatnią chwilę.

Darmowa odprawa jedynie 24 godziny przed wylotem

Do tej pory można było odprawić się za darmo na 48 godzin przed wylotem. Teraz podróżujący popularną “landrynką” mają na to jedynie 24 godziny. Najpóźniej możemy to zrobić do 3 godzin przed planowanym startem samolotu.

Jeśli karty pokładowe chcemy odebrać wcześniej, jedną z możliwości pozostaje zakup dodatkowej usługi wyboru, czyli rezerwacji wybranego miejsca. Pozwoli to odprawić się nawet 30 dni przed lotem.

Co jeśli zapomnę odprawić się na czas?

Z odprawą na samolot warto nie czekać do ostatniej chwili. Jeśli nie zdążymy zrobić tego na czas, nadal możemy odprawić się na lotnisku. 

Mamy na to od 2 godzin do 40 minut przed planowanym odlotem. Za wydrukowanie karty pokładowej na lotnisku musimy jednak zapłacić dodatkowo 60£/60€.

Krótki czas na odprawę także w Ryanair

Jako pierwszy, skrócony czas na darmową odprawę wprowadził w 2021 Ryanair. Dlaczego linie lotnicze decydują się na takie nieprzyjemne dla pasażerów zmiany? W tym przypadku Wizz Air nie informuje, o konkretnych powodach.

Przypuszczać można jednak, że jest to związane z zachęceniem podróżnych do zakupu dodatkowych usług, szczególnie podczas gorącego sezonu wakacyjnego. Ci, którzy będą chcieli mieć spokojną głowę, z pewnością zapłacą za rezerwację wskazanego miejsca.