Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Wioska Świętego Mikołaja w samym sercu Polski. Tego miejsca nie wolno przegapić
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 24.12.2023 14:54

Wioska Świętego Mikołaja w samym sercu Polski. Tego miejsca nie wolno przegapić

Zima
Fot. Instagram-@przerwa_weekendowa, Shutterstock_Freshgraphic

Kto, choć na jeden dzień nie chciałby przenieść się do magicznej krainy Świętego Mikołaja? To możliwe! Bowiem taka właśnie atrakcja powstała centrum kraju. Zachwyci nie jedno dziecko, ale i rodzice z pewnością będą zachwyceni.  

To obowiązkowy punkt do zobaczenia jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia.

Dom Świętego Mikołaja niedaleko Warszawy

W okresie przedświątecznym miasta i miasteczka tradycyjnie przystrajane są mnóstwem lampek i ozdobami, co wprowadza mieszkańców w magiczny klimat, którego tak wielu wyczekuje długimi miesiącami. Ogrody świateł wraz ze stoiskami z gorącą herbatą czy czekoladą to idealny sposób na spędzenie zimowego weekendu. W okolicach Warszawy pojawiła się jednak inna równie ciekawa atrakcja.

Odnaleziony Dom Świętego Mikołaja znajduje się w Trębkach Nowych. Mieszkańcy Warszawy dojadą tam autem w godzinę. Po drodze mija się Kampinowski Park Narodowy. Na miejscu zapewniono mnóstwo atrakcji, przy których nie tylko dzieci będą się dobrze bawić.

Na miejscu czekają niesamowite atrakcje

“Odnaleziony Dom Świętego Mikołaja to miejsce, które spodoba się zwłaszcza dzieciom, są tutaj atrakcje typu: wizyta u Świętego Mikołaja, Labirynt, ognisko, alpaki i dużo innych. Można też napisać list lub zadzwonić do Mikołaja. Jest to też super sceneria do Świątecznych sesji” - czytamy we opisie przerwa_weekendowa na Instagramie.

Jak wskazują komentujący, na miejscu jest prawdziwie iście zimowy klimat, a to za sprawą sztucznego śniegu “P.S. jest też sztuczny śnieg, jest to chyba jedyna szansa, żeby zobaczyć śnieg przed świętami”, “byliśmy rok temu, jest absolutnie magicznie” - czytamy pod wideo. 

Uwielbiana zimowa atrakcja na Mazowszu

Bez wątpienia, jedną z najciekawszych atrakcji jest Królewski Ogród Światła w Wilanowie. To już dwunasty raz, kiedy to rozbłysła jesienno-zimowa wystawa. Chętnych do odwiedzenia ogrodu wciąż nie brakuje. Co ważne, wystawa będzie dostępna aż do 29 lutego 2024 r.

W tym sezonie na turystów czekają nowe instalacje i interaktywne elementy. “Po zmroku na wystawę zaprowadzi ich zupełnie nowy, 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Zobaczyć można także znane z ubiegłorocznych edycji: bramę do ogrodu na dziedzińcu i muzyczno-świetlne atrakcje na tarasie dolnym barokowego ogrodu” - czytamy na oficjalnej stronie organizatora.