Turysci.pl > Świat > Wiemy, co dzieje się z żoną Tomasza Mackiewicza. Wzruszające doniesienia
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 27.09.2021 21:32

Wiemy, co dzieje się z żoną Tomasza Mackiewicza. Wzruszające doniesienia

Tomasz Mackiewicz
Facebook.com

Tomasz Mackiewicz to słynny himalaista, który zmarł tragicznie podczas próby zdobycia szczytu Nanga Parbat. Dramatyczną próbę ratunkową, która zakończyła się niepowodzeniem, śledziła z zapartym tchem cała Polska. To było trzy lata temu – co obecnie robi wdowa po nim, Anna Solska-Mackiewicz?

Cała Polska żyła wyprawą Mackiewicza na szczyt Nanga Parbat. Przed wyjazdem udzielał wielu wywiadach w mediach, między innymi dla Polskiego Radia. Później cała Polska trwała w żałobie po jego śmierci.

Anna przez jakiś czas próbowała zapomnieć o bólu w Irlandii, ale do powrotu do Polski zmusiły ją zobowiązania rodzinne. Jednak spokój i samotność z wyboru, które towarzyszyły jej za granicą, pomogły jej uporać się z żałobą.

Co robi wdowa po Tomaszu Mackiewiczu? Fundacja i książka

Obecnie Anna cały czas czuje obecność zmarłego męża. W „Dzień Dobry TVN” wyznała:

– On jakby jest cały czas w moim życiu i tak sobie myślę, że tylko w innej formie energetycznej.

Anna Solska-Mackiewicz dodała też, że wszystko, co robi po jego śmierci, to praca nad jego dorobkiem i spuścizną. Kobieta założyła fundację Nanga pamięci Mackiewicza, która pomaga w realizowaniu marzeń zmarłego himalaisty.

Obecnie fundacja nadzoruje budowę wodociągu na Nanga Parbat, prowadzoną przez polsko-francuską ekipę, do której należy też Elisabeth Revol. Dzięki projektowi do wioski znajdującej się na zboczu góry będzie mogła dotrzeć odpowiednia do picia woda.

Solska-Mackiewicz pisze też książkę o Tomaszu Mackiewiczu. Ma być to połączenie osobistej biografii i pamiętnika wielkiej miłości.

Obecnie pracuje nad swoją książką. Chce w niej zawrzeć osobiste spojrzenie na himalaistę, a także na łączące ich uczucie i związek.

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Straż pożarna wydała komunikat dot. wypadku Tomasza Stockingera

Źródło: instagram.com