Wicepremier o wsparciu dla LOT-uwikimedia.commons/ BriYYZ/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Wicepremier zdradził, co czeka LOT. Padły ostre słowa, chodzi o miliardy

Wicepremier Jacek Sasin był gościem w religijnej telewizji. Na antenie powiedział, że rząd planuje dużą pomoc finansową dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik znalazł się w kryzysie z powodu pandemii koronawirusa.

Wicepremier został zaproszony do Telewizji Trwam, gdzie udzielił wywiadu i opowiedział o planach rządu. Jak się okazuje, część pieniędzy zostanie przeznaczona na ratowanie turystyki. Sasin zapowiedział wsparcie finansowe dla LOT-u.

Martyna Wojciechowska w programie na żywo powiedziała wszystko. Historia dziewczyny z krańca świata wyciska łzyMartyna Wojciechowska w programie na żywo powiedziała wszystko. Historia dziewczyny z krańca świata wyciska łzyCzytaj dalej

Wicepremier o wsparciu dla LOT-u

- LOT znalazł się w sytuacji bardzo trudnej, nie ma dzisiaj praktycznie połączeń lotniczych, a koszty są. Trzeba płacić pracownikom, trzeba płacić opłaty leasingowe za samoloty, to są wielomilionowe opłaty każdego miesiąca. Firma nie zarabia - powiedział Sasin.

Marcelina Zawadzka niczym Afrodyta w morzu, zdjęcie zapiera dech. Uciekła 10 tysięcy km stąd na urlop marzeń wielu PolakówMarcelina Zawadzka niczym Afrodyta w morzu, zdjęcie zapiera dech. Uciekła 10 tysięcy km stąd na urlop marzeń wielu PolakówCzytaj dalej

- Właściwie perspektywa wznowienia połączeń jest bardzo odległa. Dlatego przygotowaliśmy w MAP potężny pakiet wsparcia dla PLL LOT, zakładający udzielenie wielomiliardowej pomocy publicznej dla tej firmy - dodał.

Wicepremier zaznaczył, że wcześniej MAP razem z zarządem Polskich Linii Lotniczych LOT podjęli decyzję o ograniczeniu wszystkich możliwych kosztów. Jednak jak dodaje, "bez pomocy publicznej się nie obędzie".

- Nasi poprzednicy doprowadzili firmę do stanu ruiny, z zamiarem prywatyzacji, sprzedania zagranicznemu podmiotowi. Pamiętam Donalda Tuska, który mówił publicznie, że nie zamierza ratować LOT-u. Były zakusy żeby któraś z zagranicznych linii lotniczych przejęła LOT i żeby ta marka zniknęła - wyjaśnia.

- My odbudowaliśmy potęgę LOT-u do tego stopnia, że tuż przed wybuchem epidemii koronawiriusa LOT był już na tyle mocny, że mógł sobie pozwolić na rozpoczęcie procesu zakupu niemieckiej linii lotniczej Condor. Ten proces był bardzo zaawansowany i był na ostatnim etapie realizacji. Niestety wybuch epidemii spowodował, że nie tylko musieliśmy wycofać się z tego procesu, zresztą z powodu niedotrzymania warunków umowy przez stronę niemiecką, ale LOT znalazł się w sytuacji bardzo trudnej - uzupełnił.

Jacek Sasin wyjaśnił, że pandemia koronawirusa spowodowała kryzys w wielu sektorach gospodarki. Dodał, że najbardziej dotknęło to te, w których spółki Skarbu Państwa są podmiotami dominującymi. Mowa między innymi o turystyce, energetyce i górnictwie.

Polityk zapowiedział walkę z problemem. Zaznaczył, że rząd podejmie działania ratujące przedsiębiorstwa przez upadłością. Nie można pozwolić na upadek energetyki lub górnictwa, ponieważ byłoby to ogromnym problemem w skali krajowej.

Trudną sytuację Polskich Linii Lotniczych LOT zauważył też prezes węgierskiej linii WizzAir. Już w czerwcu mówił, że polski przewoźnik stoi na skraju bankructwa. Mówił, że nie pomaga nawet wsparcie finansowe z krajowego budżetu.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki wstyd Małgorzaty Kożuchowskiej. Sama przyznała, zaraz po zwiedzeniu zamku w Malborku
2. Zmiany w systemie egzaminowania kierowców. Będzie wystarczyć 15 minut, by pożegnać prawo jazdy
3. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie

- Przez cały czas widzimy, jak bardzo wspierany jest LOT, a teraz przyjmuje to postać blokowania innych przewoźników i ustalania nonsensownych przepisów. Głównym problemem LOT jest fakt, że to absurdalnie prowadzony biznes - oceniał.

Już od jutra, będzie łagodzenie obostrzeń, ale reżim na granicach. Za granicą trudności dla podróżnych z PolskiJuż od jutra, będzie łagodzenie obostrzeń, ale reżim na granicach. Za granicą trudności dla podróżnych z PolskiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealnie chrupiące pieczone ziemniaki w zaledwie 20 min. Szef kuchni zdradził trik, jak zrobić je w ekspresowym tempie
  2. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni
  3. W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania
  4. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
  5. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  6. Internauta zarzucił Majdanowi, że udawał chorego na COVID. Riposta męża Rozenek była bardzo dosadna
  7. Ranny pitbull chował się za śmietnikiem. Na widok człowieka nieruchomiał ze strachu, wszystkiemu winne były dzieci

Źródło: tanie-loty.com.pl, Fly4Free

Następny artykuł