Turysci.pl > Świat > Wybuchło kilka wulkanów. Porażające wiadomości ze świata
Patryk Korzec
Patryk Korzec 11.04.2020 11:45

Wybuchło kilka wulkanów. Porażające wiadomości ze świata

wiadomości erupcje wulkanów
Turysci.pl

Wiadomości, które napływają ze świata, nie napawają optymizmem. Cała planeta zmaga się z pandemią koronawirusa, przez którą umarły już tysiące ludzi. Jakby tego było mało, teraz doszło do kolejnych, porażających wydarzeń. Na przestrzeni zaledwie kilkunastu godzin, na raz doszło do eksplozji 6 wulkanów w Indonezji. 

Porażające wiadomości z Indonezji

Największym i najbardziej niepkojącym wybuchem była erupcja wulkanu Anak Krakatau (Krakatoa). Media rozpisują się szczególnie o nim, głównie ze względu na to, że do tej pory wydobywa się z niego chmura popiołu i dymu, która sięga aż 200 metrów. Jak przekazuje portal Instalki.pl, erupcja trwała aż 38 minut i 4 sekundy. 

Na szczęście South Lampung Disaster Mitigation Agency, która skontaktowała się z zespołem obserwacyjnym ten wulkan, wydała oświadczenie, zgodnie z którym aktywność wulkaniczna już ustaje. Co prawda dalsze erupcje są jeszcze teoretycznie możliwe, ale aktywność wulkaniczna nie została wykryta, mieszkańcy więce zostali uspokojeni. 

Oprócz Anak Krakatau, nastąpiła jeszcze erupcja wulkanów Kerinci, Merapi, Semeru, Ibu oraz Dukono. Wszystko to miało miejsce na raz, w ciągu ostatnich 2 dni i wywołało niepokój u mieszkańców. Europcję Anak Krakatau nagrano, a zdjęcia i nagrania trafiły do sieci. 

Źródło: Instalki.pl

Tagi: