Turysci.pl
TVP czarny scenariusz

Fot. Pixabay.com pixel2013

Nie żyją, nie mieli szans. TVP potwierdziło czarny scenariusz, żywioł szaleje za granicą, nie mogą go powstrzymać

11 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

TVP Info potwierdziło przykre informacje. W wyniku działania niszczycielskiego żywiołu doszło do prawdziwej tragedii. Ludzie nie mieli żadnych szans. W mediach pojawiły się dramatyczne relacje służb. Są ofiary śmiertelne i ogromne zniszczenia. Tak krytycz

TVP Info zdało relację z tragicznej sytuacji, jaka ma miejsce w Syrii. Z wiadomości wynika, że niszczycielski żywioł rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie, powodując ogromne zniszczenia. W walce z pożarami nie pomagają też obecne warunki pogodowe. Lokalna telewizja pokazuje ogień pochłaniający setki hektarów lasów. Potwierdzono też informacje o ofiarach śmiertelnych.

Jak informuje TVP Info, Syria zmaga się z ogromnymi pożarami, które zdążyły się już rozprzestrzenić także na terenie sąsiedniego Libanu. W szczególnie dramatycznej sytuacji znalazły się prowincje Latakia, Hims oraz pobliskie rejony miasta Tartus. W wyniki działania żywiołu śmierć poniosło troje ludzi. W samym Libanie od czwartku 8 października w lasach wybuchło 100 pożarów.

TVP Info donosi o krytycznej sytuacji w Syrii i Libanie. Płoną setki hektarów lasów

TVP Info powiadomiło o dramatycznych warunkach, jakie obecnie panują w Syrii i Libanie. Mieszkańcom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo wynikające z dynamicznego rozprzestrzeniania się pożarów. Z bilansu opublikowanego przez syryjskie ministerstwo zdrowia wynika, że w prowincji Latakia zginęły trzy osoby. Oprócz tego doszło do 70 przypadków zatrucia dymem.

Zgodnie z informacjami podanymi przez lokalnych strażaków, to największa seria pożarów, jaka miała kiedykolwiek miejsce w prowincji Latakia. Media donoszą też o wielu rodzinach, które uciekły z terenów, które zostały objęte pożarami. W czwartek 8 października ogień pojawił się także w Libanie – odnotowano tam już 100 pożarów. Pojawił się komentarz dyrektora ds. operacji libańskiej obrony cywilnej, Georgesa Abu Mussy.

– Sytuacja jest bardzo trudna, pożary są wszędzie – słowa Mussy cytuje TVP Info - Wiatr i wysoka temperatura przyczyniają się do rozprzestrzeniania się pożarów.

Z informacji przekazanych przez TVP Info wynika, że jak dotąd nie ustalono przyczyny pożarów. Nie ulega jednak wątpliwościom, że zarówno w Syrii, jak i Libanie sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna i trudniejsza do opanowania. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o 20 ofiarach śmiertelnych, które zginęły w wypadku autobusu.

Źródło: TVP Info

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >