Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Turcja: rosyjscy turyści mają problemy z płatnościami w kurortach z powodu sankcji
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 19.03.2022 19:38

Turcja: rosyjscy turyści mają problemy z płatnościami w kurortach z powodu sankcji

Projekt bez tytułu
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Roman Carey z Pexels, canva.com

Ze względu na prowadzone przez Rosję działania wojenne na Ukrainie, Zachód wprowadził sankcje, które dotykają zwykłych obywateli. Rosyjscy turyści mają poważne problemy. Wielu z nich nie może powrócić do kraju.

Z powodu wprowadzonych przez Zachód sankcji Rosjanie mają utrudnienia w płatnościach kartami bankowymi. W związku z tym rosyjscy turyści, przebywający na wakacjach w Turcji nie mają możliwości powrotu do kraju.

Rosyjscy turyści mają problem z powrotem do kraju

Turcja to popularny kierunek wśród obywateli Rosji. Przebywający tam obecnie rosyjscy turyści ze względu na wprowadzone przez Zachód sankcje utknęli w tureckich kurortach. Jak opowiadają na łamach portalu podroze.gazeta.pl, ich karty płatnicze nie działają, loty powrotne są wstrzymywane, a bilety lotnicze- bardzo drogie.

31-letnia Margarita Sabatnikaja martwi się o najbliższą przyszłość. Uważa, że wraz ze swoimi dziećmi została pozostawiona na pastwę losu, ponieważ jej karty bankowe nie działają. - Przyjechaliśmy tu na wakacje z dziećmi. Nie wiadomo, kiedy wrócimy do Rosji i jakim samolotem. Nie wiadomo, jak tu zostać i jak przeżyć - powiedziała portalowi podroze.gazeta.pl rosyjska turystyka.

Obywatele Rosji utknęli w Turcji

Inny rosyjski wczasowicz 34- letni Anton Gawriłow powiedział, że doszły go słuchy o wstrzymaniu lotów, na swoje szczęście ma jeszcze trochę gotówki.

- Słyszeliśmy, że firma, która nas tu przywiozła, wstrzymała loty, ale nie jestem pewien - mówił Gawriłow. Z kolei mieszkająca od 4 lat w Antalyi rosyjska instruktorka nurkowa, Anastazja Zanolotnaja potwierdza, że obywatele jej kraju utknęli w Turcji. 27-latka powiedziała, że jej przyjaciele z Rosji z powodu zbyt wysokich cen biletów nie mogą wrócić do kraju i tymczasowo mieszkają u niej.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: podroze.gazeta.pl

Tagi: Turcja