trzęsienie ziemi w TanzaniiFot. youtube/422 South/ screen

Groźne trzęsienie ziemi. Mieszkańcy muszą być gotowi na wszystko. Wiadomości ze świata

Trzęsienie ziemi, które miało miejsce w środę, odczuwano w kilku państwach. Mieszkańcy muszą być gotowi na nadejście ewentualnych wstrząsów wtórnych. Takiej siły nie odnotowano od dziesięcioleci.

Trzęsienie ziemi to częste zjawisko, lecz nie zdajemy sobie z niego sprawy ze względu na niewielką siłę drgań. Nawet w Polsce możemy je zaobserwować, zwłaszcza na Śląsku, gdzie do wstrząsów doprowadzają wybuchy w kopalniach i zapadanie się szybów. Do drżenia skorupy ziemskiej doprowadzają nawet ciężkie samochody czy pociągi.

Pilne ostrzeżenia dla Polski. Trzeba bardzo uważać, jest niebezpieczniePilne ostrzeżenia dla Polski. Trzeba bardzo uważać, jest niebezpiecznieCzytaj dalej

Trzęsienie ziemi spowodowało nieznaczne straty

Silne wstrząsy odczuli w środę wieczorem mieszkańcy Tanzanii, zwłaszcza na wybrzeżu. Według USGS epicentrum znajdowało się około 80 kilometrów na południowy wschód od Dar es Salaam. Siła trzęsienia ziemi została tam określona na 6,3 p., a magnituda na 5,9. Nieco słabiej odczuwano je w Dar es Salaam i na wyspie Zanzibar. Nie wystąpiło zagrożenie tsunami.

Na wybrzeżu, gdzie wstrząsy były najsilniejsze, doszło do niewielkich uszkodzeń. Ściany popękały, część budynków straciła szyby w oknach. Mieszkańcy wyraźnie czuli drżenie, wszystko w domach się trzęsło. Całość trwała od kilku do kilkudziesięciu sekund, nikomu nic się nie stało. Niestety możliwe są kolejne wstrząsy, dlatego mieszkańcy regionu Pwani muszą uważać.

Dzisiaj grzeje: 1. Podsłuchał turystów w restauracji w Zakopanem. Włos jeży się na głowie, zero zahamowań
2. Skorzystasz z bankomatu i doliczą sowitą prowizję. Ale jest jeszcze szansa na darmowe wypłaty

To wyjątkowa sytuacja

Słabe wstrząsy były odczuwalne także w niektórych częściach Kenii, zwłaszcza w okolicach Mombasy. Mieszkańcy mówili o kilkusekundowym drżeniu mebli i światła, lecz nie doszło do żadnych uszkodzeń. Trzęsienia ziemi wzdłuż wybrzeża Tanzanii zdarzają się stosunkowo rzadko, a te z środy były najsilniejsze od dziesięcioleci. Aktywność sejsmiczna w tym miejscu wynika z procesów tektonicznych wzdłuż wschodnioafrykańskiej doliny Rift, choć biegnie dalej w głąb lądu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje młodziutka polska piłkarka. Nagła śmierć była wstrząsem dla kibiców
  2. Lidl ma najnowszą propozycję tuż przed wakacyjnym weekendem. Będzie rozdawał napoje procentowe za darmo
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Zostawił owczarka niemieckiego w hotelu dla psów. 2 tygodnie później wydarzyła się okropna rzecz

Źródło: pl.earthquake-report.com

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł