Turysci.pl > Europa > Tłumy zagranicznych turystów wybierają Polskę. Dominuje zwłaszcza jedna grupa
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 27.09.2023 06:41

Tłumy zagranicznych turystów wybierają Polskę. Dominuje zwłaszcza jedna grupa

Stare Miasto Warszawa
Fot. Shutterstock/Kristi Blokhin

Kiwi.com przeprowadziło analizę, z której wynika, jakie kierunki do podróży najczęściej wybierają milenialsi, czyli osoby urodzone między 1981, a 1996 rokiem. Badanie dotyczyło mieszkańców Polski, Czech, Rumunii, Węgier oraz Hiszpanii.

Co ciekawe, zagraniczni młodzi turyści często decydują się odwiedzić stolicę Polski. 

Bilet lotniczy przez aplikację. Tak rezerwują podróże milenialsi

Jak wynika z analizy, młodzi preferują kupowanie biletów lotniczych za pośrednictwem znanych aplikacji takich jak Kiwi.com. W Polsce ponad 61 proc. użytkowników zarezerwowało podróż przez swojego smartfona, w Rumunii zrobiło tak ponad 66 proc. osób, z kolei w Czechach mieszkańcy częściej kupują bilety przez komputer (50,3 proc.).

Za bilety lotnicze najmniej płacili Słowacy, bo średnio 100 euro. 130 euro milenialsi z Polski i Rumunii, 140 euro z Węgier, a z Hiszpanii 162 euro. Najwięcej za bilet lotniczy byli w stanie zapłacić Czesi. W ich przypadku kwota wynosiła średnio 176 euro. Co trzeci dokonywał rezerwacji z minimum 3 tygodniowym wyprzedzeniem. W przypadku Polaków były to 33 dni.

Gdzie podróżują milenialsi. Warszawa w TOP 5

Milenialsi z Polski, Hiszpanii i Węgier najchętniej podróżowali latem, w czerwcu, lipcu i sierpniu. Mieszkańcy Rumunii i Czech preferowali natomiast wiosnę, a konkretnie maj. Jak wynika z analizy, zaskakujące są jednak miejsca, do których latali najczęściej.

Jak wskazuje Kiwi.com, na pierwszym miejscu znalazł się Londyn. W TOP 5 pojawił się Berlin, a także ku zaskoczeniu niektórych Warszawa, którą wybierali głównie millenialsi z Hiszpanii. Polacy zaraz po Londynie najchętniej odwiedzali Oslo, Mediolan, Paryż oraz Barcelonę. 

O Kiwi.com

Kiwi.com to firma travel-tech, a także wyszukiwarka tanich lotów. Umożliwia swoim użytkownikom znajdowanie najlepszych opcji tras i cen, które dla innych wyszukiwarek często są niewidoczne. Jak podaje firma, każdego dnia w witrynie kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio dochodzi do kupna ponad 70 tys. miejsc.