Test osobowości na wakacjeunsplash.com MORAN

Magazynujesz w domu pamiątki z wakacji? Lekarze alarmują, możesz mieć poważny problem

Test, który wiele powie o twojej osobowości, nie musi być złożony z pytań. Niektóre rzeczy można wywnioskować z niepozornych sytuacji. Jedną z nich jest gromadzenie pamiątek z wakacji. Jeśli masz ich zbyt dużo, możesz mieć poważny problem.

Test może szybko wskazać poważny problem. Wystarczy uważnie przyjrzeć się swojemu otoczeniu. Jeśli przez lata na półkach nabierało się mnóstwo bibelotów i pamiątek z różnych wyjazdów, możesz potrzebować konsultacji z lekarzem. Wnioski nie są pocieszające, ale warto je poznać zanim będzie za późno.

Test osobowości bez pytań

Aby dowiedzieć się o sobie kilku bardzo ciekawych i ważnych rzeczy wystarczy obejrzeć swoje najbliższe otoczenie. Regał w salonie ugina się od pamiątek z egzotycznych krajów, sypilania tonie w bibeltoach z bazarów i nawet łazienka nie jest wolna od kilku nadprogramowych ozdób, które niekoniecznie do siebie pasują? W szafkach zawsze znajdzie się kilka dodatkowych przedmiotów z różnych zakątków świata, a w szafie pełno jest ubrań, których nigdy nie nosiłeś? Jednym słowem, w mieszkaniu jest zdecydowanie za dużo rzeczy.

Dla niekórych wniosek może być prosty: ktoś jest zwykłym bałaganiarzem. Prawda jednak okazuje się bardziej złożona. Psychologowie i psychiatrzy wiedzą, co tak naprawdę oznacza podobne zachowanie, a wynik tego "testu bez pytań" może się okazać zaczątkiem poważnego problemu. Lepiej zapoznać się z wynikami od razu, by mieć czas na szybką reakcję.

Co oznacza gromadzenie pamiątek?

W najlepszym razie niechęć do rozstawania się z rzeczami i ich magazynowanie oznacza osobowość konserwatywną. Takie osoby niechętnie wprawdzają zmiany do swojego życia, cenią spokój i nie lubią zamieszania. Dobrze im we własnym towarzystwie, a od głośniej dyskoteki wolą spędzić wieczór w domowym zaciszu. Jest jednak jeszcze jedna możliwość.

Niestety, zbieranie wszystkich pamiątek i nie wyrzucanie starych przedmiotów może być bardzo alarmujące. Jeśli zaczyna sie przechowywać rzeczy "na wszelki wypadek", nawet te zepsute, sytuacja robi się poważna. Według niekorych psychologów takie postępowanie jest oznaką nerwicy, która z czasem może przerodzić się w niebepzieczny nawyk "chomikowania". Wtedy potrzebna już jest pomoc specjalisty oraz terapia, dlatego warto obserwować zachowania swoich bliskich, by móc zasugerowac im pomoc zanim zwykły nawyk zamieni się w poważne zaburzenie.

Źródło: Sidario

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł