Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Stoki narciarskie w Polsce już otwarte. Gdzie można pojeździć?
Ania Radke
Ania Radke 11.12.2021 22:21

Stoki narciarskie w Polsce już otwarte. Gdzie można pojeździć?

snow-cannon-g8082a506b 1280
fot. Pixabay/ JerzyGorecki

Część stoków narciarskich w Polsce jest już czynna i czeka na pierwszych gości. Oprócz Podhala otwarte ośrodki znajdziemy także m.in. na Dolnym Śląsku czy nawet na Kaszubach.

Część stoków narciarskich, głównie w Małopolsce i na Dolnym Śląsku, jest już otwarta lub przygotowuje się do przyjęcia narciarzy. To dobra wiadomość dla fanów białego szaleństwa, którzy chcą wybrać się na urlop w grudniu.

Które stoki narciarskie w Polsce są już otwarte

W weekend 10-12 grudnia otworzyły się kolejne stoki, głównie w Zakopanem i okolicach. Sezon rozpoczęły już: Kotelnica Białczańska, Bania Ski & Fun, stacja Narciarska Kaniówka, Polana Szymoszkowa, RusinSki w Bukowinie Tatrzańskiej, Harenda w Zakopanem i ośrodek Jurgów Ski.

Szusować można już również na Dolnym Śląsku. Sport Arena na Orlicy w Zieleńcu, czy Czarna Góra Resort zainaugurowały sezon już przed tygodniem, natomiast ośrodek w Białym Jarze w Karpaczu zaczął się rozkręcać w piątek.

Fani białego szaleństwa mogą również skorzystać z oferty mniej popularnych obiektów narciarskich, m.in. na Lubelszczyźnie, w okolicach Puław i Kazimierza Dolnego (Parchatka, Rąblów, Celejów).

Ośrodki narciarskie znajdziemy także w województwie świętokrzyski, m.in. w Bałtowie, a nawet na Kaszubach - w Szymbarku, Trzepowie, czy w Sopocie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: National Geographic, Gazeta Wrocławska, Wyborcza, Gazeta Pomorska