Turysci.pl > Świat > Smutna prawda o pięknej focie z Bali. Tiktokerka ujawnia, co się dzieje za kulisami
Magda Antoł
Magda Antoł 06.05.2023 09:02

Smutna prawda o pięknej focie z Bali. Tiktokerka ujawnia, co się dzieje za kulisami

Bali Swing
Fot. Pixabay

Niełatwo jest dobrać idealne miejsce pod sesję zdjęciową. Najwyraźniej Balijczycy doskonale to rozumieją, gdyż kilka lat temu stworzyli prawdziwy raj dla fotografów i miłośników pięknych widoków. Wystarczy tylko wykupić bilet wstępu, wystroić się i… bujać nad przepaścią na huśtawce. Ale czy na pewno warto?

Czym jest Bali Swing?

Bali Swing to huśtawki umieszczone wśród pól ryżowych, niedaleko miasteczka Ubud. Sama atrakcja znajduje się blisko lotniska, zatem nic dziwnego, że turyści chętnie z niej korzystają. Do dyspozycji jest kilka huśtawek, m.in.: jednoosobowych, dla par, adrenalinowych oraz dopasowanych wagowo. 

Scenerie i wygląd huśtawek są różne. Przykładowo jeśli nie satysfakcjonują was widoki na pola ryżowe z prostej huśtawki, to zawsze możecie je zastąpić dżunglą nad kanionem rzeki Ayung, siedząc w czymś, co przypomina ptasie gniazdo.

Ile zapłacicie za skorzystanie z atrakcji? Wszystko zależy od tego, które miejsce wybierzecie i czy będziecie korzystać z huśtawki. Jeśli skusicie się na zaproponowaną wyżej dżunglę, to zapłacicie ok. 40 dolarów. Gdy nie interesuje was robienie super zdjęć, to sam wstęp wyniesie jedynie 8 dolarów.

Tiktokerka ujawnia kulisy robienia zdjęć w Bali Swing

Na swoim TikToku Anna Sójka zazwyczaj publikuje materiały o marketingu online oraz podróżach. W ostatnich dniach przeważają u niej filmy z podróży po Azji. W jednym z nich przedstawiła, jak w rzeczywistości wygląda wizyta w Bali Swing. 

Przede wszystkim na miejscu zastaniemy sporą kolejkę turystów zainteresowanych atrakcją. A kiedy już przyjdzie wasza kolej na sesję zdjęciową, to powinniście być przygotowani na dodatkowe koszta. 

Dla pań cena wypożyczenia sukni zaczyna się od ok. 17 dolarów. Za zrobienie zdjęć zapłacimy ok. 14 dolarów. Oczywiście można załatwić strój we własnym zakresie, lecz zostaniecie obciążeni za to kolejną opłatą. W przypadku tiktokerki cała atrakcja trwała jedynie 60 sekund. 

Nie tylko kwestie cenowe mogą zniechęcić do skorzystania z huśtawki. Zdarza się, że nie tylko opłacani przez was fotografowie wykonują wam zdjęcia i kręcą wideo, co może wywołać w niektórych ludziach dyskomfort. Należy mieć na uwadze, że nie wszyscy będą mogli z huśtawek skorzystać, jeśli zdrowie na to nie pozwala. 

Czy warto udać się do Bali Swing?

Nawet jeśli nie interesujecie się fotografią i same huśtawki nie wzbudzają w was emocji, to zawsze możecie skorzystać z innych atrakcji oferowanych przez Bali Swing. Na ich stronie znajdziecie propozycje raftingu na rzece Ayung, przejażdżki quadem po okolicznych, leśnych ścieżkach, a także wycieczkę do małpiego lasu. Ceny wahają się w okolicach 10-90 dolarów w zależności od tego, co wybierzecie.