skarb turystyczny krajFot. Pexels.com @David McEachan (zdjęcie ilustracyjne)

Znaleźli prawdziwy skarb. Ma ponad 2,5 tysiąca lat. W turystycznym kraju doszło do sensacyjnego odkrycia

Skarb, na który wpadli odkrywcy, wywołał ogromną sensację. Badacze dokonali niesamowitego odkrycia w turystycznym kraju. W Egipcie znaleziono aż ponad 100 sarkofagów. Wielu specjalistów nie spodziewało się takiego wydarzenia w tym roku. Uznano je za największe zdarzenie badawcze w 2020 roku. Co znaleziono w kurorcie?

Skarb, który odnaleziono w Egipcie, wywołał ogromne poruszenie w mediach. W turystycznym kraju badacze trafili na ponad 100 sarkofagów. Natychmiast uznano to za najważniejsze wydarzenie badawcze w roku 2020. Specjaliści ocenili, że zjawiska mają około 2,5 tysiąca lat. Na takie zdarzenie archeolodzy pracujący na rozległej nekropolii czekali od dawna. O szczegółach informuje serwis onet.pl.

Odnaleziony przez archeologów skarb znajdował się na północy od stolicy Egiptu. W okolicach Kairu badacze trafili na ponad 100 kolorowych i misternie zdobionych sarkofagów, które mają około 2,5 tysiąca lat. Informacja, która bardzo szybko dotarła do mediów, natychmiast została uznana za największe tegoroczne odkrycie, którego nikt się nie spodziewał.

Archeolodzy odkryli skarb niedaleko stolicy Egiptu

Niedawno NBC News Mostafa Waziri potwierdziło, że właśnie odnaleziono skarb, który najprawdopodobniej jest najbardziej wartościowym odkryciem roku 2020. Jak donosi portal onet.pl, dyrektor Egypt's Supreme Council of Antiquities potwierdził znalezienie wyjątkowych sarkofagów. Te natomiast – zgodnie z oceną specjalistów – należały do bardzo bogatych i wysoko postawionych osób.

– Archeolodzy znaleźli grobowce pełne złoconych, malowanych i udekorowanych trumien. Przeskanowanie jednej z nich wykazało, że w środku znajduje się ciało mężczyzny w wieku 40-45 lat z doskonale zachowanym zębami – komunikat dyrektora Egypt's Supreme Council of Antiquities cytuje serwis onet.pl.

Okazuje się, że na terenie rozległej nekropolii, która znajduje się niedaleko Kairu, odnaleziono znacznie więcej. Z informacji przekazanych przez Ministra Turystyki i Starożytności Egiptu archeolodzy odnaleźli również kilkadziesiąt innych przedmiotów. Badacze trafili na rzeczy, które natychmiast wzbudziły zainteresowanie mediów.

Z komunikatu, który został wydany przez Ministra Turystyki i Starożytności Egiptu, wynika, że archeolodzy pracujący na rozległej nekropolii w okolicach Kairu trafili na ponad 40 przedmiotów. Wśród odnalezionych rzeczy znajdują się maski, figurki i posągi, z których większość była pozłacana. Specjaliści zdecydowali już, co stanie się ze znaleziskami.

Odnaleziono kolejny skarb Egiptu.Obiekty trafią do muzeów

Po tym, jak archeolodzy, którzy prowadzili działalność niedaleko egipskiej stolicy, zgłosili znaleziony skarb, władzę podjęły bardzo ważne decyzje. Jak donosi portal onet.pl, specjaliści zdecydowali, że odnalezione przedmioty muszą trafić do instytucji kulturalnych. Zabytkowe odkrycia znajdą się w największych muzeach Egiptu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal onet.pl, znalezione przedmioty zostaną przetransportowane do czterech egipskich muzeów. Część z nich znajdzie się także w Wielkim Muzeum Egipskim w Gizie. Wiadomość ta jest tyle zaskakująca, ponieważ instytucja ta oficjalnie jeszcze nie prowadzi działalności.

Wielkie Muzeum Egipskie w Gizie ma zostać oficjalnie otwarte dopiero w roku 2021. Odkryte w tym roku skarby, na które trafili archeolodzy pracujący niedaleko Kairu, będą ważną częścią początkowej wystawy instytucji kulturalnej. Informacje zostały już potwierdzone przez zagranicznych serwis NBC News. Nadal nie wiadomo jednak, kiedy muzeum zostanie otwarte.

Obecnie trwają prace nad odnalezionymi przedmiotami. Chociaż ich wartość nadal jest wyceniania przez specjalistów, wielu ekspertów już potwierdziło, że to najważniejsze odkrycie archeologiczne w tym roku. Wielu badaczy czekało na takie wydarzenie od dawna. To jedynie potwierdza, że Egipt nadal jest nie do końca zbadanym terenem.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zaskakującej relacji Polaka, który żyje w Szwecji. Takich wieści wielu osób się nie spodziewało. Co może najbardziej zaskoczyć?O szczegółach możecie dowiedzieć się, czytając ten tekst.

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł