Rodzina zginęła przygnieciona klifemFot. unsplash.com/@jarl_schmidt

Cała rodzina zginęła, niewyobrażalny dramat. Wiadomość z zagranicy obiegła media, chcieli tylko wypocząć na plaży

Rodzina wypoczywająca na plaży w Brazylii zginęła przygnieciona głazami. Do zdarzenia doszło nagle, nie mieli szans na ucieczkę. Wysoki klif, przy którym siedzieli, zarwał się i spadł wprost na nich.

Rodzina wybrała się na niewielką, choć wyjątkowo popularną plażę. Tata (32-lata) wraz z mamą oraz malutkim dzieckiem, wybrali miejsce tuż przy klifie. Niestety ich wypoczynek zakończył się tragicznie w momencie osunięcia się skał.

Dziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczkaDziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczkaCzytaj dalej

Świadkowie próbowali pomóc

Świadkowie cytowani przez zagranicznej media, powiedzieli, że we wtorek 17 listopada brazylijska rodzina siedziała u podnóża klifu na plaży Pipa w północnym stanie Rio Grande do Norte. Wtedy niespodziewanie zawaliły się na nich skały. Mieli ze sobą psa, który również zginął na miejscu.

- Kopaliśmy, aż znaleźliśmy ojca, a potem matkę i dziecko. Przytulała (dziecko) - powiedział mediom Igor Caetano, mieszkaniec, który był świadkiem tragedii i próbował pomóc rodzinie.

Minister się wygadał. Chodzi o ferie i wakacje 2021. Mówił o wydłużaniu i rozszerzaniuMinister się wygadał. Chodzi o ferie i wakacje 2021. Mówił o wydłużaniu i rozszerzaniuCzytaj dalej

Obrażenia dorosłych były bardzo poważne, gdyż wzięli na siebie cały ciężar spadających głazów. Matka najwyraźniej próbowała ochronić 7-miesięcznego synka, ponieważ zakryła go swoim ciałem.

Dziecko jeszcze żyło

Mnóstwo ludzi przebywających na plaży zaangażowało się w akcję ratunkową. Od razu przystąpili do usuwania kamieni, większe próbowali podważać kijami. Gdy znaleziono poszkodowanych, niemowlę jeszcze żyło, lecz mimo udzielonej pomocy, po chwili zmarło.

Jeden z mieszkańców powiedział brazylijskim mediom, że dobrze zna to miejsce. Urodził się niedaleko i przez całe życie obserwuje zmieniające się wybrzeże. Klif jest bardzo niebezpieczny, ponieważ często dochodzi do obrywów po podcinaniu lądu przez morze.

- Kiedy widzimy turystów siedzących w cieniu klifów, ostrzegamy ich, aby odeszli, ponieważ wiemy o ryzyku - powiedział mężczyzna.

Na plaży w pobliżu klifu stale są umieszczane tabliczki z ostrzeżeniem. Niestety przypływy często zabierają je ze sobą. Ściana ma wysokość ok. 60 m i z jej szczytu często odpadają fragmenty skał.

Dzisiaj grzeje: 1. Pani Aleksandra szła na Giewont. Nagle spojrzała za plecy córki i zamarła
2. Jeden z większych banków w Polsce masowo wysyła wezwania do zapłaty grupie klientów. Sytuacja budzi kontrowersje
3. Polska aktorka wrzuciła do sieci zdjęcie z lotniska. Od razu zawrzało. Lawina komentarzy nie miała końca

Rodzina została ostrzeżona

Funkcjonariusz ds. Łączności w mieście Tibau do Sul, Fábio Pinheiro, cytowany przez portal 7news, powiedział, że załoga patrolu plażowego minęła to miejsce chwilę wcześniej i zauważyła parę. Podeszli i ostrzegli plażowiczów, zalecając, by przenieśli się w inne miejsce.

Świadkowie zszokowani tragicznym zdarzeniem powiedzieli, że Hugo był dobrze znany mieszkańcom, ponieważ osiadł w okolicy, aby założyć rodzinę i pracował jako kierownik hotelu w pobliżu plaży. Minister turystyki, Marcelo Álvaro Antônio, na Twitterze wyraził swój żal w związku z wypadkiem i złożył kondolencje krewnym i przyjaciołom ofiar.

Zima przyszła szybciej niż się spodziewano. W części Polski śnieg, wyjeżdżając na weekend trzeba zabrać ciepłe ubraniaZima przyszła szybciej niż się spodziewano. W części Polski śnieg, wyjeżdżając na weekend trzeba zabrać ciepłe ubraniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Zostały ci ziemniaki z obiadu? Zrób z nich bajeczne kotlety, cała rodzina poprosi o dokładkę
  2. Pod osłoną nocy podłożył ogień pod trzy stodoły. Nie ma wątpliwości, w okolicy grasuje podpalacz
  3. Ryanair zaciera ręce. Przejmują niemal wszystko. Dobre wieści również dla Polski
  4. Weszli do opuszczonej wsi w Polsce. Nigdy nie zapomną rzeczy, które zobaczyli, fani urban exploration wszystko nagrali
  5. Wojskowy śmigłowiec w akcji w Tatrach. Sytuacja była bardzo trudna
  6. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  7. Uwaga, internauta ostrzega. Dziki lis atakuje ludzi przy Biedronce

Źródło: 7news.com.au

Następny artykuł