Przemek Kossakowski i nowy sezon Down the roadFot. instagram.com/@przekossakowski

Wspaniałe wieści dla fanów Przemka Kossakowskiego. Już niebawem zobaczą go w nowym sezonie „Down the road”

Przemek Kossakowski odniósł ogromny sukces w pierwszej serii programu „Down the road”. Udało mu się pokazać, że osoby z zespołem Downa w niczym nie różnią się od innych turystów i także chcą poznawać świat. Już niedługo ukażą się odcinki nowego sezonu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak komentuje program jego prowadzący
  • kiedy odbędzie się premiera nowego sezonu
  • kogo zobaczymy w podróży

Przemek Kossakowski dał się poznać widzom jako niestrudzony podróżnik. Wraz z Martyną Wojciechowską, którą poślubił w tym roku, promuje zdrowe podejście do zwiedzania świata i pomoc potrzebującym.

Przemek Kossakowski jest zadowolony z efektów programu

„Down the road” to polska wersja belgijskiego programu. Już po pierwszym sezonie, który spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród Polaków, zmieniło się postrzeganie osób z zespołem Downa. W trakcie podróży grupa bohaterów przeciwstawiła się wielu stereotypom i pokazała, że każdy z nich chce żyć w pełnoprawny sposób.

-Po pierwszym sezonie chciałem, żeby chociaż jedna osoba zmieniła nastawienie do ludzi z zespołem Downa. Okazało się, że jest nas o wiele więcej. Ten program udowodnił, że jesteśmy w stanie zmienić świat, jeśli jesteśmy w stanie zmienić perspektywę i myśleć inaczej, niż myślimy na co dzień. To był skok do głębokiej wody, a zarazem coś, w czym chcę uczestniczyć, bo każdy dzień w obecności osób z zespołem Downa jest nieprawdopodobnym i kształcącym doświadczeniem– skomentował Przemek Kossakowski cytowany przez SE.

Drugi sezon to nowi uczestnicy

Uczestnikami drugiej serii programu będzie zgrana ekipa nowych osób, które wyruszą w podróż życia z Przemkiem Kossakowskim. Nauczą się nowych rzeczy oraz postarają się przełamać własne bariery.

Pierwszy wyjazd bez rodziców będzie dla nich sprawdzianem z samodzielnego życia. W dwunastu odcinkach widzowie poznają sześciu nowych bohaterów: Paulinę Ochocką, Paulę Rakowską, Paulinę Pigan, Adama Wdówkę, Janka Skibę i Szymona Grzecha. Towarzyszyć będzie im terapeutka Patrycja Bartoszak-Kempa, która potrafi wesprzeć i zmotywować do działania.

- W tym niełatwym roku udało się zrealizować drugi sezon wyjątkowego programu. „Down the road” to fantastyczny projekt, który chwyta za serce i zaraża optymizmem. Cieszę się, że tym razem premierowe odcinki pokażemy właśnie w Playerze. Jestem przekonany, że tej zimy bohaterowie ponownie dostarczą wszystkim wielu wzruszeń – powiedział w rozmowie z SE Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający Player.pl.

Nowe odcinki już niedługo

Pierwszy odcinek nowego sezonu ukaże się już 10 stycznia w player.pl. Będzie dostępny za darmo, co z pewnością skusi wielu widzów. Kolejne części wyprawy będzie można zobaczyć w każdą niedzielę w dwóch odcinkach.

Tym razem wyprawa odbyła się na terenie Chorwacji i Grecji, więc piękne widoki i mnóstwo zabytków starożytności mamy jak w banku. Zobaczymy reakcje uczestników, którzy z pełną szczerością powiedzą, co im się podoba, a co nie, w popularnych turystycznych regionach.

Pierwszy sezon był ogromnym sukcesem

Po zakończeniu pierwszej serii widzowie chcieli wiedzieć, co słychać u uczestników. Autentyczność bohaterów urzekła ich już na początku. Ze względu na liczne prośby o informacje o dalszych losach podróżników, powstał dodatkowy odcinek, w którym opowiedzieli o swoich wspomnieniach i refleksjach po wyjeździe.

Jesteśmy drugim krajem, który odważył się na taki program – komentuje Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV. Od początku też wiedzieliśmy, że to Przemek Kossakowski będzie tu właściwą osobą. On ma tę umiejętność, która potrafi sprawić, aby głos bohaterów był dobrze usłyszany. A w tym programie ważne jest, by dać osobom z Zespołem Downa przestrzeń do nowych doświadczeń, kibicować i wierzyć im, bo „Down the road” to jest podróż na przekór ograniczeniom – podsumowała cytowana przez Fakt Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Źródło: se.pl

Następny artykuł