Polsat tragiczne informacjeFot. turysci.pl

Polsat: Dziesiątki ofiar śmiertelnych i zaginionych. Żywioł za granicą nie oszczędził nikogo. Odradzamy wszelkie podróże

Polsat News opublikował dramatyczne dane. W wyniku niszczycielskiego żywiołu zginęły dziesiątki osób. Wielu mieszkańców uznano za zaginionych. Filipiny zostały spustoszone przez huragan. Tragiczne informacje w niedzielę 15 listopada potwierdziła już krajowa agencja zarządzania katastrofami. Służby próbują walczyć ze skutkami cyklonu Vamco. Odradzane są wszelkie podróże w tamten region.

Polsat News opublikował dzisiaj tj. 15 listopada tragiczne wiadomości dotyczące dziesiątek ofiar śmiertelnych, które zginęły na Filipinach. Cyklon Vamco doprowadził do ogromnego spustoszenia kraju oraz zaginięcia wielu osób. Informacje zostały potwierdzone przez krajową agencję zarządzania katastrofami. Do regionu, który został najbardziej dotknięty przez żywioł, wybrał się już prezydent państwa.

Zgodnie z informacjami, które przekazał serwis Polsat News, liczba ofiar śmiertelnych w wyniku działania cyklonu Vamco na Filipinach wzrosła już do aż 67. Ponad to wiele osób uznano za zaginione, jak donosi krajowa agencja zarządzania katastrofami. Na miejsce tragedii wybrał się już prezydent Rodrigo Duterte. Znaczna część regionu znalazła się pod wodą.

Polsat News informuje o tragicznych skutkach cyklonu na Filipinach

Jak donosi Polsat News, najbardziej dotknięty przez żywioł został region Cagayan. To szczególny obszar, ponieważ na jego terenie znajdują się uprawy ryżu oraz kukurydzy. Terytorium, na którym na co dzień pracowało mnóstwo osób, obecnie w dużej części znalazły się pod wodą. Krajowa agencja zarządzania katastrofami potwierdziła dramatyczne dane.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez lokalne władze w wyniku cyklonu Vamco na Filipinach zginęło już 67 osób. Nadal trwają poszukiwania 12 mieszkańców, których uznano za zaginionych. Niszczycielski żywioł doprowadził też do znacznych zniszczeń na terenie kraju. Według Polsat News domy straciły tysiące rodzin.

Lokalne organizacje na Filipinach mówią o zniszczeniu 26 tysięcy domów, co doprowadziło do tego, że tysiące rodzin obecnie nie ma dachu nad głową. Ogromne straty dotknęły także towary rolne – wyceniono je na 25 milionów dolarów. Zniszczenia odnotowano także w stolicy kraju – w Manili. To największa tragedia, jaka dotknęła Filipiny w tym roku.

W 2020 roku cyklon Vamco to najbardziej śmiercionośne zjawisko, jakie dotknęło Filipiny. Fakt, że uderzył zaledwie kilka dni po supertajfunie Goni, czyni wydarzenia jeszcze bardziej dramatycznymi. Goni który zdewastował południowe obszary Luzo i doprowadził do śmierci kilkunastu osób. Cyklon Vamco okazał się jednak jeszcze bardziej niebezpieczny.

Polsat News potwierdził tragiczną sytuację na Filipinach

Wiadomości przekazane przez Polsat News mogą szczególnie niepokoić wczasowiczów, którzy regularnie odwiedzają Filipiny. Kraj ten każdego roku przyciąga mnóstwo turystów – zwłaszcza miłośników sportów wodnych. W kierunku wysp wybierają się tysiące wczasowiczów, którzy poszukują najróżniejszych atrakcji.

Na Filipinach mogą nudzić się jedynie zagorzali fani jedzenia, ponieważ lokalna oferta kulinarna rzeczywiście nie jest zbyt zróżnicowana i w dodatku opiera się w dużej części na zapożyczonych recepturach. Jednak wszelkie inne grupy czują się tu jak w raju. Dlaczego? Ponieważ oferta atrakcji turystycznych jest niebywale wysoka.

Kto odwiedza Filipiny? Docierają tu fani sportów wodnych, podróżnicy, którzy chcą doświadczyć polowania na ryby, zapaleni nurkowie, tatuatorzy i miłośnicy przepięknych widoków. Oczywiście Filipiny to przede wszystkim rajskie plaże – podobno każdy może znaleźć jedną dla siebie. Na dodatek jest ich tak wiele, że można z łatwością uniknąć tłumów.

W związku z tragicznymi wiadomościami przekazanymi przez Polsat News Filipiny obecnie nie są jednak polecanym kierunkiem turystycznym. Zwłaszcza że niszczycielski żywioł dotknął nawet stolicę kraju – Manilę. Ten region jednak regularnie bywa miejscem, w którym dochodzi do katastrof związanych z pojawianiem się żywiołów.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o innym regionie, który co roku jest odwiedzany przez mnóstwo wczasowiczów. Jeśli interesuje was Sardynia oraz atrakcje tego terenu, więcej możecie dowiedzieć się, czytając ten tekst.

Źródło: Polsat News

Następny artykuł