Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Pokojówka z warszawskiego hotelu szokuje. "Nie miało być posprzątane"
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 04.03.2024 08:03

Pokojówka z warszawskiego hotelu szokuje. "Nie miało być posprzątane"

hotel pokój
fot. Marlena Kaczmarek/Turysci.pl

Wiele osób zatrzymując się w hotelu zastanawia się, czy aby faktycznie pozornie wysprzątane powierzchnie są czyste. W rozmowie z portalem naTemat pewna pokojówka, która przez trzy lata pracowała w luksusowym warszawskim obiekcie, wyznała, jak jest naprawdę. 

Kobieta nie przebierała w słowach. 

Nie wymieniają ścierek w hotelach?

Jak wyznaje pani Barbara, pokojówki musiały czyścić meble i łazienkę tą samą ścierką. "Jesteśmy w ekskluzywnym hotelu. [...] A tu sedes i szklankę do płukania ust po myciu zębów masz czyścić tą samą ścierką?" - wspominała. 

"Nie miało być posprzątane, tylko wyglądać na posprzątane" - dodała. To może wprawić w osłupienie gości hotelowych biorąc pod uwagę, że w opisywanym obiekcie cena za najdroższy apartament sięga nawet 7 tys. zł. 

Panie do towarzystwa w hotelach

Nie jest tajemnicą, że często goście wynajmują pokoje hotelowe, by się w nich zabawić, m.in. w towarzystwie prostytutek. 

"Odwiedziny prostytutki można rozpoznać bardzo łatwo. Wszystko jest rozwalone. Długie włosy w odpływie pod prysznicem. Tłuste ślady po ciele na szybach. No i te wiadomości na lustrach" - opisywała pani Barbara. 

Kobieta wspomniała, że im droższy pokój, tym było gorzej jeśli chodzi o bałagan. 

"Śmieszne" pieniądze w drogi hotelu

Jak się okazuje, mimo, że hotel należy do najdroższych w Polsce, pokojówki były skromnie wynagradzane. Pani Barbara wspomina o zasadzie mówiącej o tym, że jeśli gość hotelowy nie zgłosi się na noc, wówczas pokojówki nie otrzymywały pieniędzy za sprzątanie. W ten sposób kobiety "kombinowały", by móc więcej zarobić.

Czytaj więcej:  Wielkanocne paznokcie 2024. Zainspiruj się wiosną