Pogoda w Polsce zmieni sięventusky.com

Uwaga, będą duże zmiany w pogodzie. Zacznie się w piątek. Trzeba uważać zwłaszcza nad morzem

Pogoda w ciągu najbliższych dni ulegnie zmianie. Ostatnim ciepłym dniem ma być czwartek. Później temperatura powietrza spadnie. Szczególnie powinni zwrócić na to uwagę ci, którzy wybierają się nad morze. Tam będzie to szczególnie odczuwalne.

Pogoda w nadchodzących dniach nie będzie sprzyjająca turystom. Polacy muszą przygotować się na ochłodzenie, które szczególnie odczuwalne będzie na północy kraju. Wybierając się na nadbałtycką plażę warto zabrać cieplejszą odzież i parasol.

Pogoda ulegnie zmianie. Ochłodzenie w Polsce

Według prognozy pogody ostatnim najcieplejszym dniem ma być czwartek. Wtedy termometry w całej Polsce w najlepszym momencie dnia pokażą powyżej 10 stopni Celsjusza. Potem będzie już chłodniej.

Dwa chłodne fronty przyjdą do Polski z zachodu w będą przemieszczały się w kierunku wschodnim. Będzie można zauważyć to już w czwartek, kiedy może pojawić się pierwszy deszcz. Niewykluczony jest także wiatr.

Dobra pogoda najdłużej utrzyma się w województwach południowych i wschodnich. Tam deszcz pojawi się dopiero popołudniu w godzinach przedwieczornych. Najcieplej będzie w Małopolsce, gdzie spodziewać się można 13 stopni Celsjusza.

Im dalej na północ, tym będzie chłodniej. W większości regionów Polski temperatura utrzyma się w okolicach 10-11 stopni. 9 stopni pokażą termometry na Ziemi Lubuskiej oraz w województwie podlaskim.

Południowo-zachodni wiatr będzie chwilami porywisty. Osiągnie prędkość nawet do do 50-60 kilometrów na godzinę. Gorzej będzie nad morzem, gdzie osiągnie on do do 70-90 kilometrów na godzinę. Na Bałtyku będzie można zauważyć sztorm.

Na gorsze samopoczucie muszą przygotować się meteopaci. Ciśnienie przez cały dzień będzie bardzo szybko spadać. W południe wyniesie od 1009 hPa na północy kraju do 1021 hPa na południu.

Opady deszczu, silny wiatr, warunki biometeorologiczne oraz wahania ciśnienia przyczynią się do gorszego samopoczucia u niektórych osób. Meteopaci powinni się na to przygotować przed planowaniem wycieczek.

Dużo większe ochłodzenie będzie można odczuć już w piątek, kiedy do Polski przyjdzie chłodne powietrze znad Arktyki. Ma być zimno, ale za to rześko. Należy spodziewać się temperatury powietrza w okolicach 5 stopni Celsjusza.

Jeżeli chodzi o słońce, to będzie go więcej. Rozjaśnienia będzie można zauważyć w większej części Polski. Nadal najgorzej będzie na Pomorzu, gdzie mogą pojawić się opady deszczu. Nie można wykluczyć nawet deszczu ze śniegiem.

Źródło: Polsat News

Następny artykuł