plaża Kuta jest zaśmieconafot. instagram.com/ infobadung

Znaleźli syrenę na rajskiej plaży wśród śmieci. Zdjęcie obiega sieć

Plaża to najlepsze miejsce do zażywania kąpieli słonecznych i słuchania szumu morza. Niestety Na wielu z nich tony śmieci niszą środowisko naturalne. Podczas jednej z akcji sprzątania odpadów zalegających na wybrzeżu, zrobiono zdjęcie, które przykuło uwagę internautów. Między stosami plastikowych butelek leżała syrena.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaka akcja jest prowadzona teraz na Bali
  • Jaki jest przekaz zdjęcia
  • Jak możemy pomóc całej planecie

Plaża Kuta jest najbardziej znaną plażą w Indonezji. Turyści uwielbiają tam przyjeżdżać, jednak nie zawsze wygląda ona zachęcająco. Na koniec roku mnóstwo odpadów szpeciło żółty piasek, aż trudno było ją rozpoznać.

Na plaży zalegają tony śmieci

30 grudnia rozpoczęło się wielkie sprzątanie, by zdjąć ciężar z naturalnego obszaru na wyspie Bali. Na miejsce przyjechały koparki, a także wielu ochotników, którzy ładowali śmieci do do kontenerów.

Nim skończył się weekend, zebrane odpady osiągnęły łączą masę 80 t. To przerażające, jak dużo różnego rodzaju śmieci pozostawiamy w miejscach, które nie są do tego przeznaczone.

Turyści ponoszą tu dużą odpowiedzialność, lecz nie są jedynymi, którzy szkodzą środowisku. Odpady zalegające na plażach bardzo często przebyły długą drogę i wraz z wodą wkroczyły na piasek.

Obrazy Turysci.pl"Bestia ze Wschodu" coraz bliżej Polski. Pierwsze zwiastuny już nad BałtykiemCzytaj dalej

Zdjęcie syreny na wysypisku

W poniedziałek 4 grudnia do sieci trafiły zdjęcia z balijskiej plaży, gdzie nadal zalegały góry śmieci. Pośród nich leżała syrena, co od razu przykuwało uwagę. Okazało się, że kobieta, która przebrała się w mityczną postać, ma do przekazania ważną wiadomość.

Widok pięknej morskiej istoty pośród śmieci daje do myślenia. Przebierając się w ten kostium, jedna z wolontariuszek ściągnęła na siebie uwagę internautów z całego świata. Pokazała, że odpady nie pasują do wizerunku plaży, a także innych naturalnych obszarów. Zdjęcie udostępniono na profilu "infobadung" na Instagramie.

Jeśli nie będziemy kontrolowali procesu przetwarzania i składowania tworzyw sztucznych, nasza planeta zamieni się w jedno wielkie wysypisko śmieci. W przyrodzie nic nie ginie, więc jeśli jedna osoba wrzuci worek śmieci do oceanu, to woda odda go komuś innemu.

Syrena na plaży pełnej śmieci

Fot. Syrena na plaży pełnej śmieci/ instagram.com/ infobadung

Mamy wpływ na wygląd plaż, nawet jeśli na nie nie chodzimy

Kobieta, która zapozowała do zdjęć na plaży Kuta w Indonezji, również "zakasała rękawy" i pomagała w porządkowaniu wybrzeża. Dzięki tym ludziom turyści znów będą mogli korzystać z uroków Bali. Niestety bez zmiany nawyków u wszystkich mieszkańców naszej planety, nie uda się uchronić środowiska naturalnego przed zagładą.

Szacuje się, że co roku do mórz i oceanów trafiają plastikowe odpady o masie od 4,8mln do 12,7mln ton. Zwykle są tam transportowane przez rzeki, a potem wraz z prądami morskimi trafiają do najodleglejszych zakątków świata.

Plastik jest odnajdywany nawet Antarktydzie czy bezludnych wyspach. To najlepszy dowód na to, że czystość wód zależy od wszystkich mieszkańców ziemi, a nie tylko turystów i osób mieszkających nad morzem. Wybierając się na wycieczkę trzeba o tym pamiętać.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł