Onet informuje o zakaziepixabay/Skitterphoto

Onet informuje: Podjęli decyzję. Niestety przedłużają zakaz. Pilna wiadomość dla wszystkich wyjeżdżających na urlop

Onet poinformował o przedłużeniu zakazu lotów do państw, w których jest zbyt duże zagrożenie epidemiologiczne. Będzie on obowiązywał do 8 grudnia. Według wstępnych informacji miał się zakończyć 24 listopada.

Portal Onet poinformował, że do 8 grudnia zostanie przedłużony zakaz ruchu międzynarodowego. Mowa o podróżach do państw, w których jest duża liczba osób zakażonych koronawirusem. Wynika to z projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym.

Doda w prześwitującym stroju kąpielowym robi furorę w internecie. Wiemy w jakim kraju wypoczywa, wielu może jej pozazdrościćDoda w prześwitującym stroju kąpielowym robi furorę w internecie. Wiemy w jakim kraju wypoczywa, wielu może jej pozazdrościćCzytaj dalej

Onet: przedłużono zakaz ruchu międzynarodowego

- Aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (...) utraci moc z końcem dnia 24 listopada 2020 r - takie informacje można znaleźć w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

- Z uwagi na ogłoszenie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie - czytamy dalej. Dokument ma być ważny do 8 grudnia 2020 roku.

Dziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczkaDziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczkaCzytaj dalej

Przewiduje on zakaz lądowania na polskich lotniskach samolotów wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk, które znajdują się na terytorium państw, "w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców co do zasady przekracza 440, w oparciu o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób".

Zasady nie obowiązują państw Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz należących do USA stanów Illinois i Nowy Jork. Nie będzie stosowany także w innym przypadku - bardzo ważnym dla klientów biur podróży.

Mowa o samolotach, które będą wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia. Będzie musiało jednak stać się to na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

Nie dotyczy on również lotów z lotnisk w państwach, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań zapewniających, że na pokład samolotu będą wpuszczane jedynie osoby, które okazały test na obecność koronawirusa z wynikiem negatywnym.

Według rozporządzenia, które obowiązuje do 24 listopada tego roku, nie można latać do 10 państw. Są to między innymi Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja oraz większość stanów USA.

Gdzie można polecieć na wakacje?

Pomimo że z powodu pandemii koronawirusa polskie władze wprowadziły wiele restrykcji, nadal są miejsca, do których można polecieć. Trzeba jednak pamiętać, aby sprawdzić obostrzenia obowiązujące w kraju, do którego lecimy.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister się wygadał. Chodzi o ferie i wakacje 2021. Mówił o wydłużaniu i rozszerzaniu
2. Auchan wpadł na pomysł jak sprzedawać nawet w niedzielę. Sieć już ruszyła z nowym rozwiązaniem
3. Zima przyszła szybciej niż się spodziewano. W części Polski śnieg, wyjeżdżając na weekend trzeba zabrać ciepłe ubrania

Lista państw, do których wciąż można podróżować, jest długa. Znajdują się na niej popularne wśród Polaków kierunki turystyczne. Mowa o takich miejscach jak Egipt, Turcja, Tunezja, Malta czy Wyspy Kanaryjskie. W wielu przypadkach przed podróżą konieczne jest wykonanie testu na obecność SARS-CoV-2.

Zakaz lotów aktualnie

Obecnie samoloty nie mogą wlatywać do Polski z 10 państw:

 • Bośnia i Hercegowina,
 • Czarnogóra,
 • Gruzja,
 • Jordania,
 • Argentyna,
 • Armenia,
 • Kostaryka,
 • Liban,
 • Macedonia Północna,
 • Stany Zjednoczone, z wyjątkiem lotnisk położonych na terenie stanów Nowy Jork i Illinois.
Pani Aleksandra szła na Giewont. Nagle spojrzała za plecy córki i zamarłaPani Aleksandra szła na Giewont. Nagle spojrzała za plecy córki i zamarłaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

 1. Zostały ci ziemniaki z obiadu? Zrób z nich bajeczne kotlety, cała rodzina poprosi o dokładkę
 2. Pod osłoną nocy podłożył ogień pod trzy stodoły. Nie ma wątpliwości, w okolicy grasuje podpalacz
 3. Ryanair zaciera ręce. Przejmują niemal wszystko. Dobre wieści również dla Polski
 4. Weszli do opuszczonej wsi w Polsce. Nigdy nie zapomną rzeczy, które zobaczyli, fani urban exploration wszystko nagrali
 5. Wojskowy śmigłowiec w akcji w Tatrach. Sytuacja była bardzo trudna
 6. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
 7. Uwaga, internauta ostrzega. Dziki lis atakuje ludzi przy Biedronce

Źródło: Onet

Następny artykuł