Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Oczekiwania vs. rzeczywistość. Zrobienie tam dobrego zdjęcia to nie lada wyzwanie
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 27.05.2023 11:51

Oczekiwania vs. rzeczywistość. Zrobienie tam dobrego zdjęcia to nie lada wyzwanie

Santorini
Fot. Canva/TikTok @katie.one

Wiele osób wybierających się na wakacje ma na względzie nie tylko finansowy aspekt wyjazdu, ale również widoki i atrakcje, jakimi będą mogli się cieszyć na miejscu. Jak się okazuje, na jednej z popularnych wśród turystów wysp zrobienie dobrego zdjęcia to spore wyzwanie. 

Przed wyborem wakacyjnej destynacji często przeglądamy zdjęcia z danego miejsca w Internecie i to na tej podstawie decydujemy, gdzie spędzimy urlop. 

Greckie wyspy

Greckie wyspy są szczególnie popularne wśród Polaków. Od czasu do czasu linie lotnicze oferują bardzo atrakcyjne oferty za loty na trasie z Polski na Kretę, Rodos, Korfu czy Zakintos. Biura podróży również mają wiele pakietów w swoim portfolio. 

Jedną z najpiękniejszych - według turystów - wysp greckich jest zdecydowanie Santorini. Lot trwa ok. 2,5 godziny, a widoki zapierają dech w piersiach. Krystalicznie czysta woda, nietypowa architektura i kolorowa roślinność sprawiają, że miejsce to jest chętnie odwiedzane. 

Tiktokerka ostrzega

Jak się jednak okazuje, żeby zrobić dobre zdjęcie na Santorini należy się nieźle natrudzić. Tiktokerka @katie.one opublikowała w sieci zabawne nagranie, na którym przedstawiła, jak spędza wakacje na wyspie. 

Na filmiku widzimy wspinającą się po krętych ścieżkach kobietę, która ledwo dyszy. Gdy już dotarła na górę, okazało się, że w miejscu widokowym jest bardzo długa kolejka, przez co praktycznie nic nie widać. Nie ma mowy o zrobieniu dobrego zdjęcia. 

Rady internautów

Pod filmikiem pojawiły się różne komentarze na temat Santorini, jak i robienia udanych zdjęć na wyspie. “Specjalnie wstałam o 7 rano i udało mi się zrobić niezwykłe zdjęcia, na miejscu nie było żywej duszy”, “Tamtejszy zachód i wschód słońca są warte uwiecznienia” - czytamy pod nagraniem.

Wielu internautów poleca wyjazdy poza sezonem. “Następnym razem polecam wyjazd we wrześniu, lepsza pogoda i mniej ludzi”, “Najlepiej pojechać tam poza sezonem, mniejszy tłok” - napisali na TikToku.