Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Nie żyje Adam Gąsior, redaktor naczelny turystycznego portalu. Zasłużony dziennikarz miał 60 lat
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 05.02.2023 19:13

Nie żyje Adam Gąsior, redaktor naczelny turystycznego portalu. Zasłużony dziennikarz miał 60 lat

Adam Gąsior
fot. nastyasensei z Pexels, Canva.com

Media właśnie obiegła smutna informacja. W wieku 60 lat odszedł Adam Gąsior, wybitny dziennikarz, założyciel i redaktor naczelny magazynu "Wasza Turystyka". Dziennikarze, którzy przez lata współpracowali z twórcą pogrążyli się w żałobie. Środowisko mocno odczuje tę stratę. 

Przez ponad 20 lat tworzył i redagował treści o tematyce gospodarczej, także z pogranicza polityki prawa. Tworzył treści dla niezliczonych portali i pism i zyskał uznanie w środowisku zanim jeszcze założył jeden z najpopularniejszych portali turystycznych.

Nie żyje wybitny dziennikarz. Adam Gąsior odszedł w wieku 60 lat

Informacja o śmierci zasłużonego dziennikarza pojawiła się w niedzielę 5 lutego na stronie portalu waszaturystyka.pl. Poruszające pożegnanie dla swojego redaktora naczelnego wystosowała Weronika Szabelewska.

– Adam zawsze stawiał czoła wszelkim przeciwnościom, a jego poczucie humoru i dowcip towarzyszyły nam na wszystkich wydarzeniach związanych z branżą turystyczną. Był wizjonerem i osobą, która inspirowała innych do działania wcielając w życie swoje idee i pomysły – czytamy w artykule poświęconym jego twórczości.

Adam Gąsior miał imponujące doświadczenie i liczne zasługi dla swojej branży, które niejednokrotnie nagradzano. Otrzymał m.in. „Zlata Penkala” (Złote Pióro) Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej za najlepsze teksty o Chorwacji w 2017 roku. Aż dziewięciokrotnie przyznano mu nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych „Globtroter”.

Margaret wzięła ślub, ale męża nie ma. Podjęła zdumiewającą decyzję

Nie żyje Adam Gąsior. Polski dziennikarz podążał "śladami Napoleona"

– Był dla wielu z nas oddanym przyjacielem, ogromnym wsparciem i opoką w wielu życiowych sytuacjach. Przez większość życia starał się łączyć swoje pasje i zarażać nimi innych. Jedną z nich niewątpliwie było nieustanne poszukiwanie i przemierzanie świata śladami Napoleona – pisze Szabelewska.

Ostatnie słowa dotyczą nietuzinkowego bloga turystycznego, który stworzył i prowadził dziennikarz. "Szukając Napoleona" ukazywało miejsca w Polsce i za granicą, ściśle związane z historycznym przywódcą. Większość fotografii i wszystkie treści na stronie tworzył sam. Dla amatorów historii i aktywnego zwiedzania była to istna kopalnia inspiracji.

Obecnie na stronie Waszaturystyka.pl wszystkie media i artykuły przybrały biało-czerwone barwy a w rogu pojawiła się symboliczna, czarna wstążka. Niestety nie znamy przyczyny śmierci cenionego redaktora. Pozostaje nam już tylko dołączyć do kondolencji i wypatrywać informacji o pogrzebie, które pojawią się na stronie później, zgodnie z wolą rodziny.

Tagi: