Turysci.pl > Europa > Nie wpuścili Polki do popularnej restauracji w Albanii. "Czysta głupota i dyskryminacja"
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 22.09.2023 17:13

Nie wpuścili Polki do popularnej restauracji w Albanii. "Czysta głupota i dyskryminacja"

Albania, restauracja
fot. Tatsiana Hendzel / Shutterstock

Smutną historią z wakacji w Albanii podzieliła się pewna Polka w grupie na Facebooku. Odmówiono kobiecie stolika w jednej z restauracji. Powód zaskakuje. 

Kobieta chciała spróbować dań w popularnej knajpie. Kelnerzy nie pozwolili jej zająć upragnionego stolika. 

Chciała zjeść w popularnej restauracji w Albanii

Jak poinformował portal O2, pani Patrycja podzieliła się swoimi przykrymi doświadczeniami z wizyty w Albanii na jednej z facebookowych grup dla podróżników. Kobieta opisała Albanię jako "wspaniały i przecudowny kraj", jednak nie wszystko na miejscu było takie, jak sobie wymarzyła. 

Kobieta wybrała się do popularnej restauracji na dachu budynku, z której rozpościerał się piękny widok na okolicę. Obsługa na miejscu nie pozwoliła jej jednak zająć wymarzonego stolika. 

"Odmówiono mi stolika w Albanii, bo byłam solo"

Podróżniczka dodała we wpisie, że już dwukrotnie odmówiono jej stolika w Albanii. Dlaczego? Bo podróżowała solo. "Lepsze" stoliki, tj. z widokiem są zarezerwowane dla par i grup, przez co samotna kobieta nie mogła przy nich usiąść. W zamian za to zaproponowano jej miejsce przy... barze. Kobieta nie skorzystała z tej opcji.

Do podobnych sytuacji dochodzi też coraz częściej w Grecji i w Hiszpanii. 

Chciała zjeść posiłek w rekomendowanej restauracji

Innym razem kobieta wybrała się do miejscowości Elbasan. "Chciałam zjeść w rekomendowanej restauracji. Cztery stoliki na dworze. Jedna para siedzi i reszta pusta. Gościu, mówi, że nie mogę dostać stolika, bo jestem sama" - opowiadała pani Patrycja. 

"Uważam, że z ekonomicznego punktu widzenia to nie miało sensu. Wracałam jakąś godzinę później i nadal tylko jeden stolik zajęty. Stracili na tym, że mnie nie obsłużyli. Czysta głupota i dyskryminacja" - dodała. 
Za: O2.pl