Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Najpiękniejsze miejsca w Polsce na wakacje. Robią wrażenie
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 07.08.2018 15:08

Najpiękniejsze miejsca w Polsce na wakacje. Robią wrażenie

Najpiękniejsze miejsca w Polsce
Fot. Unsplash @mroux

Najpiękniejsze miejsca w Polsce zapierają dech w piersiach. Nie mamy co do tego wątpliwości. Zobaczcie, co warto zobaczyć podczas wakacji, tych albo następnych. Najwyższy czas docenić swój kraj. 

Umiłowanie do wyjazdów zagranicznych rozumiemy doskonale. Nie oznacza to jednak, że zapominamy o tym, co do zaoferowania ma pod kątem turystycznym – Polska.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce – TOP7

  1. Kolorowe Jeziorka, Rudawy Śląskie – Park Yellowstone. Pierwsze, co przychodzi na myśl po odwiedzeniu tego miejsca. Jeziora przypominają bowiem tamtejsze gorące źródła. Znajdziemy tutaj cztery akweny: Zielone Jeziorko (555 m n.p.m.), Purpurowe Jeziorko (560 m n.p.m.), Lazurowe (635 m n.p.m) i wreszcie Zielony Stawek (na wysokości ok. 730 m n.p.m.). Nie można się nudzić. Emocje, wywołane kolorem wody – gwarantowane. Kto nie był, musi to nadrobić.
  2. Tatry Wysokie – alpejski krajobraz, tak najlepiej określić teren Tatrzańskiego Parku Krajobrazowego. Uwagę przykuwają przepiękne tatrzańskie stawy i poszarpane wierzchołki gór.
  3. Wieliczka  – rozciągające się na 9 piętrach rzeźby solne przyciągają do Polski turystów z całego świata. Miejsce objęte jest patronatem UNESCO. Oryginalne komory oraz chodniki to prawdziwa gratka dla miłośników estetycznych i historycznych wrażeń. Miejsce to ilustruje postęp w technologii górniczej.
  4. Zamek w Mosznej – pochodzący z XVIII wieku zamek, określany jest jako jeden z piękniejszych w naszym kraju. Nie można pominąć go na swojej wycieczkowej trasie.
  5. Słowiński Park Narodowy – nadmorskie jeziora i ruchome wydmy, objęte patronatem UNESCO. Pozycja obowiązkowa. Jeziora Gardno i Łebsko na wyciągnięcie ręki.
  6. Zamek w Olsztynie – twierdza, została zbudowana na polecenie Kazimierza Wielkiego. Pełniła funkcję warowną. Do dziś możemy podziwiać jej ruiny. Podobno są one nawiedzone. Czy to prawda? Warto się przekonać.
  7. Kazimierz Dolny – historia tego pięknego miasta sięga XI wieku. Warto przyjechać, aby podziwiać zabytkowy rynek i starą studnię. Architektura miasteczka budzi zachwyt.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Polska
Polska

ZOBACZ TEŻ:

  1. 7 nieoczywistych rzeczy, przez które nie możesz schudnąć!
  2. Beyonce na okładce Vogue’a. Czy to ostatnia pod rządami Anny Wintour?
  3. Grillujesz mięso? Oto 8 błędów, które popełniasz!

źródło: turystyka.wp.pl