Turysci.pl
nagranie wstrząsnęło milionami

Fot. Twitter @Marco_Teruggi

Dramatyczne nagranie z zagranicy wstrząsnęło milionami. Tragedia na oczach kamer, o której mówi cały świat

5 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Nagranie, które trafiło do mediów społecznościowych, wstrząsnęło milionami ludzi na całym świecie. Kamery zarejestrowały tragiczne wydarzenie, o którym obecnie mówią wszyscy. Wciąż nie wiadomo, czy ktokolwiek poniesie konsekwen

Nagranie, które pojawiło się na Twitterze @Marco_Teruggi, wstrząsnęło siecią i całym światem. Materiał wideo pokazuje, jak podczas demonstracji jeden z uczestników zostaje wypchnięty przez barierkę i spada z mostu. Choć okoliczności są nadal badane przez władze, opinia publiczna nie kryje oburzenia całą sytuacją, a rzecznik praw dziecka zapowiedział już, że złoży w tej sprawie skargę.

Oglądając nagranie, które ukazuje sytuację w Chile, można złapać się za głowę. Media sugerują, że kamera zarejestrowała, jak podczas protestów wymierzonych w prezydenta kraju oraz nierówności społeczne, jeden z demonstrantów zostaje wypchnięty przez funkcjonariuszy przez barierkę mostu. Zgodnie z informacjami, chłopak ma 16 lat. Do dramatycznego wydarzenia doszło przy placu Italia w centrum Santiago.

Nagranie z protestów w Chile wstrząsnęło mediami. 16-latek zrzucony z mostu.

Oglądając nagranie, można dostrzec, jak w pewnym momencie funkcjonariusz z impetem wpada w protestującego chłopaka, a ten przelatuje przez barierki i spada wprost do rzeki Mapocho. Zgodnie z relacją świadków poszkodowany leżał nieprzytomny twarzą w wodzie. Na szczęście udzielono mu pomocy i przetransportowano go do szpitala. W akcji pomagali też strażacy.

Nagranie spotkało się z ostrą reakcją chilijskiego rzecznika praw dziecka, który zapowiedział już, że złoży skargę przeciw funkcjonariuszom za “próbę zabójstwa”. Sprawą ma zająć się prokuratura. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media, policja od zeszłego roku mogła dopuścić się nawet 8,5 tysiąca naruszeń związanych z łamaniem praw człowieka. Rzecznik policji w Chile natomiast twierdzi, że 16-latek “stracił równowagę podczas aresztowania”.

Chociaż nagranie wywołuje gęsią skórkę, według brytyjskiego dziennika The Guardian chłopiec znajduje się obecnie w stabilnym stanie. Nie wykluczono, że wobec funkcjonariuszy, którzy przyczynili się do tego dramatycznego wydarzenia, zostaną wyciągnięte konsekwencje. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tragedii, do której doszło na południu Europy. Niestety są ofiary śmiertelne.

Źródło: o2.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >