Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Dość oszustw na all inclusive? Turyści sprawdzili to w Turcji
Natalia Księżak
Natalia Księżak 24.02.2024 18:28

Dość oszustw na all inclusive? Turyści sprawdzili to w Turcji

all inclusive
Canva/ Tiktiok

Biura podróży kuszą bardzo tanimi ofertami wakacji all-inclusive. Pewna para turystów postanowiła sprawdzić czy hotele, w których tego rodzaju pobyt można wykupić, przypadkiem nie oszukują swoich klientów. Podczas wakacji w Turcji sprawdzili m.in. zawartość alkoholu w oferowanych drinkach.

Jakość różnego rodzaju produktów oferowanych na tanich wakacjach all-inclusive jest często bardzo dyskusyjna i pozostawia wiele do życzenia…

Czy opłaca się brać all inclusive? Turyści sprawdzili to na wakacjach w Turcji

Chelsea Dickensen, która prowadzi konto na TikToku @cheapholidayexpert, dzieli się różnymi poradami na temat podróży po świecie. Kobieta wybrała się niedawno na wakacje all-inclusive ze swoim partnerem Jamesem. Podczas  urlopu w Turcji sprawdziła zawartość alkoholu w serwowanych jej drinkach. 

Eksperyment uwieczniono na jednym z filmików. Chelsea stwierdziła, że wyniki ​​"nie są one zgodne z jej oczekiwaniami". 

Czy opłaca się brać all inclusive?

„To jest miernik zawartości alkoholu. Ponieważ wielu z was twierdzi, że w tanich hotelach all-inclusive rozcieńczają alkohol, postanowilismy to sprawdzić w “naukowy sposób”. Nie wierzymy w to, prawda, James?” - Chelsea mówi na nagraniu.

Do badania został użyty refraktometr, czyli tzw. optyczny alkoholomierz. Para przetestowała napoje z ginem i wódką i odkryła, że ​​liczba procentów była niższa niż oferowano. ​​Zarówno gin, jak i wódka miały tylko 33% alkoholu. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać niezbitym dowodem na to, co od dawna podejrzewało wielu urlopowiczów korzystających z oferty all inclusive – że napoje zawarte w pakietach wakacyjnych są słabsze od tych kupowanych „a la carte”. Jednakże refraktometr nie jest niezawodny…

Zobacz też: Tajemnicze zjawisko nad Bałtykiem. Setki zielonych kul na brzegu, ekspert wyjaśnia

Mieli dość oszustw na all inclusive. Wynik zaskoczył turystów

Przyrząd jest wrażliwy na zmiany temperatury i lepiej nadaje się do pomiaru zawartości cukru w ​​napojach.  Można się więc spodziewać, że nieco niższy poziom alkoholu może być wynikiem wysokiej temperatury lub nie do końca poprawnej kalibracji. Wynik zaskoczył samych turystów. “ Dosłownie widzieliśmy, jak zrywają plomby z zupełnie nowych butelek, więc nie mogę powiedzieć, że rozwodniono to tutaj w hotelu”- oznajmiła TikTokerka.

Film stał się bardzo popularny. W komentarzach Internauci zaczęli  wymieniać się swoimi doświadczenia z budżetowych wakacji all-inclusive.

@cheapholidayexpert 🥃💦 Are hotels watering down your drinks?!! SURELY NOT?! So many of you said this to me in the run up to our cheap all inclusive holiday and so James and I decided to INVESTIGATE 🕵🏻 We await your thoughts on our highly scientific experiment 😂 #cheapholidays #cheapholiday #budgettravel #allinclusive #allinclusiveresorts ♬ original sound - Cheap Holiday Expert