Turysci.pl
Tata zrobił zdjęce

facebook.com Martin Springall

Tata zrobił córeczce pamiątkowe zdjęcie na tle klifów. 1 szczegół przeraża, żaden spacerowicz nie chciałby podobnego przeżycia

10 Listopada 2020

Autor tekstu:

Sara Osiecka

Udostępnij:

Mężczyzna zabrał swoją córkę nad malownicze klify. Chciał upamiętnic chwilę robiąc zdjęcie, jednak nie zauważył jednej rzeczy, która później go przeraziła. Internauci również są zdruzgotani, nie wiedzą, co myśleć, jednak z pewn

Mężczyzna postanowił spędzić trochę czasu ze swoim dzieckiem na łonie przyrody. Zabrał córkę w niebywale malowniczą okoliczę nad morzem. Klify i szkały, mimo pochmurnej pogody, robiły niesamowite wrażenie. Chciał upamiętnić tę chwilę i zrobił dziewczynce zdjęcie na tle niesamowitego krajobrazu. Nie spodziewał się, że uchwyci jeden detal przyprawiający o ciarki. 

Mężczyzna przeraził się zdjęciem córeczki

Chyba nikt nie umie się oprzeć pokusie fotografowania. Przyroda potrafi niebywale zachwycić, zwłaszcza w takich miejscach jak jezioro, plaża, góry czy las. Amatrzy pieszych wędrówek czy turyści często wracają do domów z tysiącami nowych zdjęć, na których widać cudne pejzaże, zachody słońca, nietypowe okoliczności przyrody czy wyjątowo urocze rośliny. Nic dziwnego, bowiem osobiście zrobione fotki są najlepszą pamiątką z odwiedzanych miejsc. 

Podobną potrzebę poczuł pewien mężczyzna, który wybrał się z córką na plażę pełną skał i klifów. Dziki krajobraz urzekał swoim wyglądem zwłaszcza, że okolica była zupełnie pusta. Żadnych turystów, tylko on i jego dziecko. Nie zraziła ich nawet pochmurna, nieco wietrzna pogoda. Tata postanowił nie zwlekać i zrobić dziewczynce pamiątkowe zdjęcie.

Początkowo nie zauważył na nim nic nadzwyczajnego. Mała modelka stała z rozwiaznymi włosami na tle morza i plaży. Dopiero gdy przyjrzał się fotografii z bliska zauważył szczegół, przez który o mało nie dostał zawału. Między nogami kilkulatki pojawiło się coś, czego nie miało prawa tam być.

Za nogami córki zauważył męskie stopy w czarnych butach - tylko tyle. Na fotce nie widać reszty ciała obcego. Co więcej, w chwili, gdy ociec robił zdjęcie, nikogo z nimi nie było. Gdy to sobie uświadomił, włosy zjeżyły mu się na głowie i wrzucił zdjęcie do sieci, by poznać zdanie internautów i przekonać się, czy oni też widzą stopy tajemniczej postaci.

Internauci zareagowali niemal natychmiast, a fotografia zaczęła krążyć po sieci, wzbudzając spore emocje. Zdania na temat zdjęcia są podzielone. Część odbiorców uważa, że mężczyzna uchwycił ducha, być może samobójcy, który błąka się po plaży. 

Nie brakuje jednak opinii, że całość została sfabrykowana tak, by uzyskać jak najbardziej przerażający efekt. Ci, którzy w zjawiska paranormalne nie wierzą, twierdzą, że stopy "ducha" zosały specjalnie dodane w Photoshopie albo innym programie graficznym.

Jeszcze inni sądzą, że to nic innego jak zwykłe kawalki skał, których przecież nie brakuje na tego typu plażach. Sposób, w jaki jest ustawiona dziewczynka i w jaki pada światło sprawił, że całkowicie naturalny element otoczenia wygląda niczym para butów.

Ciężko rozsądzić, co tak naprawdę stało się w trakcie robienia zdjęcia i później. Niewykluczone, że faktycznie ktoś chciał wzbudzić sensację i umyślnie umieścił czyjeś stopy w taki sposób. Trzeba jednak przyznać, że pozornie zwykłe ujęcie nabrało upiornego charakteru.

Źródło: Facebook

Sara OsieckaAutor

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od lat łączę swoje dwie największe pasje: pisanie i podróżowanie. Dzięki nim trafiłam do redakcji Turyści.pl, gdzie z mogę je połączyć, by zwrócić uwagę osób podzielających moją miłość do zwiedzania świata na istotne problemy związane z turystyką czy podpowiedzieć, jakie miejsca warto zobaczyć. Najbardziej fascynuje mnie urban exploring i mało znane, ale malownicze zakątki Polski. Jako fanka literatury grozy uwielbiam zwiedzać ruiny, o których krążą mroczne legendy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Amerykański turysta postrzelony podczas wakacji w Cancún

Czytaj więcej >

Świat

Egipt. Blisko 50 gości hotelowych trafiło do szpitala z zatruciem

Czytaj więcej >

Świat

LOT zwiększa liczbę rejsów do USA. Powrócą m.in. loty do Miami i Los Angeles

Czytaj więcej >

Świat

Meksyk. Strzelanina na plaży w luksusowym hotelu. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Świat

Śmierć pasażera na pokładzie samolotu z Turcji. Był zakażony koronawirusem

Czytaj więcej >

Świat

12-latek zaatakowany przez krokodyla na rodzinnych wakacjach

Czytaj więcej >