Meksykfot. pixabay.com/ Walkerssk

Meksyk jest krajem pełnym kontrastów. Skradł serca wielu turystów

Meksyk zachwyca turystów dzięki swoim licznym kontrastom. Znaleźć tam można różnorodne atrakcje, które przypadną do gustu wszystkim turystom. Znajdują się tam liczne zabytki Majów, piramidy, przepiękne baseny cenote, a także rajskie plaże wyłaniające się wprost z dżungli.

Meksyk rozciąga się między Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim od wschodu, a Oceanem Spokojnym od zachodu. W tym „kraju o wielu twarzach" znajdziemy m.in tętniącą życiem stolicę Mexico City, lasy tropikalne i góry, starożytne zabytki Majów oraz przepiękne plaże i rozległe ośrodków hotelowych.

Meksyk zachwyca turystów różnorodnością

Jednym z najsłynniejszych, a zarazem najcenniejszych zabytków z czasów starożytnych Majów jest miasteczko Chichén Itzá ze słynną świątynią Kukulkana (El Castillo). Jest ono jednym z siedmiu nowych cudów świata wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Świątynia została wybudowana na planie piramidy schodkowej z dziewięcioma tarasami. Prowadzą do niej schody z czterech stron świata, po 91 stopni na każdej, co łącznie daje 364 schodów. Ostatni 365. stopień, jest tuż przed wejściem do świątyni.

Meksyk

El Castillo, fot. Pixabay/ darvinsantos

Dobrze zachowanym stanowiskiem archeologicznym oraz kompleksem świątyń Majów jest miasto Tulum, które poza ciekawymi zabytkami ma do zaoferowania rajskie plaże. Możemy tam znaleźć nawet plażę, znajdującą się u stóp starożytnych ruin.

Wielbiciele błogiego wypoczynku z pewnością odnajdą się w Cancún, które uznaje się za wakacyjną wizytówkę Meksyku. Ma ono zaledwie czterdziestoletnią historię, jednak już teraz jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na całym świecie.

Ciekawą atrakcją Meksyku jest również Cenote Ik Kil, czyli naturalny basen z lazurową wodą, egzotyczną roślinnością i światłem słonecznym wpadającym do środka przez naturalny otwór w ziemi. Znajduje się on około 26 metrów pod powierzchnią ziemi, ma 60 metrów średnicy i 40 metrów głębokości.

Meksyk

Mexico City, fot. Unsplash/ Bhargava Marripati

Nie można nie wspomnieć również o Mexico City, czyli stolicy Meksyku. Położona jest ona na wysokogórskiej kotlinie. Jest to jedna z największych metropolii świata i prawdziwą skarbnicą kultury. Warto przejść się tam do Plaza de la Consitucion oraz do kompleksu Palacio Nacional, położonego na ruinach pałacu królewskiego Azteków.

Turyści chętnie wybierają również również Narodowe Muzeum Antropologii z olbrzymią kolekcją znalezisk archeologicznych. Warto wybrać się również do „miasteczka” Matki Bożej w Guadalupe, obecnie położonego w granicach miasta Meksyk.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł