Mazury na każdą porę roku.Fot. Pixabay.com/SABIRAB (zdjęcie poglądowe)

Byliście na Mazurach? Pojezierze Mazurskie zachwyca o każdej porze roku

Mazury cieszą się ogromną popularnością, jednak “żywotność” Pojezierza nie ogranicza się wyłącznie do sezonu letniego. Okazuje się, że Kraina Tysiąca Jezior proponuje coś specjalnego o każdej porze roku.

Mazury całorocznie? Jak najbardziej! Kraina Tysiąca Jezior proponuje absolutnie wyjątkowy zestaw atrakcji na każdy sezon. Począwszy od zbliżającej się jesieni, przez zimę, wiosnę, a na lecie skończywszy - faktycznie, jest co robić.

Mazury jesienią

Zbliżająca się jesień nie musi oznaczać końca wyjazdów na północ. Mazury proponują turystom dłuższe spacery po brzegu, co okraszone jest urokliwym widokiem złotych i brązowych liści. Trzymając się jeszcze motywów leśnych, Mazury jesienią to bardzo obiecujący kierunek na grzyby. W tej kategorii Pojezierze oferuje, chociażby znaną Puszczę Piską.

Mazury zimą

Pojezierze w sezonie zimowym to przede wszystkim zamarznięte jeziora (chociaż patrząc na prognozy - z tym może być ciężko w tym roku). Trzymając się jednak optymistycznego scenariusza, Mazury w zimie mogą ponownie stać się Mekką dla żeglarzy. Mazury w sezonie zimowym często stają pod znakiem bojerów, czyli żeglowania na lodzie. Jeśli jednak taka nisza nie odpowiada wszystkim turystom, na pewno chatka gdzieś na skraju lasu z kominkiem będzie bardzo miłą opcją, szczególnie w perspektywie cen na południu kraju.

Mazury wiosną

Wiosna dla Pojezierza to moment szczególny. Natura budzi się do życia, a Mazury inaugurują sezon żeglarski. Pierwsze przymiarki padają na marzec, chociaż jeziora wypełniają się żaglami na przełomie kwietnia i maja. Mazur wiosną to także świetny moment na rozpoczęcie sezonu fitness. Nigdzie nie biega się lepiej jak po ścieżkach Pojezierza zwłaszcza poza sezonem wakacyjnym. To także dobry moment na wyciągnięcie roweru.

Mazury latem

Mazury latem to już klasyczne rozwiązanie w sezonie wakacyjnym. Sprzyjająca pogoda pozwala turystom na kąpiele, żeglarze łapią naprawdę dobry front, a amatorzy cyklingu - wybierają się na dłuższe ścieżki. Niezależnie, czy Mazury będą opcją na jesień, zimę, wiosnę, czy lato - warto pamiętać o bezpieczeństwie. Przede wszystkim - rozsądek.

A Wy kiedy wybieracie się najczęściej na Mazury? Dajcie znać w komentarzach!

Wyświetl ten post na Instagramie.

zamarznięte jezioro #zima #mazury dobrego dnia

Post udostępniony przez Olga Bołądź (@olgaboladz_official)

Źródło: mazury.info.pl

Następny artykuł