Martyna Wojciechowska w Dzień dobry TVNdziendobry.tvn.pl (screen)

Martyna Wojciechowska w programie na żywo powiedziała wszystko. Historia dziewczyny z krańca świata wyciska łzy

Martyna Wojciechowska to słynna polska podróżniczka i dziennikarka. Prowadzi program "Kobieta na krańcu świata". Ostatnio była gościem w "Dzień dobry TVN", gdzie opowiedziała historię dziewczyny z Bangladeszu. Wojciechowska zwróciła uwagę na cenność edukacji.

Martyna Wojciechowska to podróżniczka, która cieszy się w naszym kraju niesamowitą sympatią. Dziennikarka ostatnio pojawiła się w programie "Dzień dobry TVN", aby opowiedzieć o swojej podróży do Bangladeszu. Okazuje się, że w najbiedniejszym kraju świata edukacja jest luksusem. Dowodem na to jest jedna z uczennic. To niezwykle wzruszająca historia.

Tusk nie mógł się powstrzymać, mocne słowa i zdjęcie z plaży podbijają sieć. Polskie morze zachwyca nawet późną jesieniąTusk nie mógł się powstrzymać, mocne słowa i zdjęcie z plaży podbijają sieć. Polskie morze zachwyca nawet późną jesieniąCzytaj dalej

Martyna Wojciechowska o sytuacji w Bangladeszu

W najnowszym odcinku "Kobiety na krańcu świata" Martyna Wojciechowska postanowiła skupić się na edukacji oraz pokazać jak wielkim problemem jest w najbiedniejszych krajach świata. Odwiedziła Bangladesz, azjatyckie państwo, które ma największe zaludnienie na metr kwadratowy na całym świecie.

Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodnyDramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodnyCzytaj dalej

- Są na świecie miejsca tak trudno dostępne, tak słabo skomunikowane i tak narażone na monsuny i kataklizmy, że dzieci po prostu nie chodzą do szkoły, bo nie mają jak - mówiła popularna podróżniczka.

Bangladesz to kraj, w którym nawet przez okres 5 miesięcy może trwać pora deszczowa. Wioski oraz małe miasteczka nawiedzane są przez monsuny. Z tego powodu niszczonych jest wiele szkół.

W 2002 roku architekt Mohammed Rezwan postanowił stworzyć projekt, który rozwiąże ten problem. Tak powstały szkoły na łodziach. Są one opłacane przez organizacje rządowe. Dzięki temu dzieci mogą uczyć się nawet w przypadku powodzi.

- Przyjechaliśmy do wioski, która była położona bardzo daleko od Polski. Była prawdziwym krańcem świata, bo mieliśmy najpierw długie drogi samolotem, potem jeszcze samochodem, potem łodzią, no wiele wiele godzin - wyjaśnia dziennikarka.

Dzięki tej podróży widzowie "Kobiety na krańcu świata" mogli poznać najmłodszą bohaterkę w historii tego programu. Chodzi o 10-letnią Rabiję, którą Martyna Wojciechowska poznała podczas odwiedzania szkół.

- Przyjeżdżamy do tej wioski i, prawdę mówiąc, byłam przekonana, że będziemy się skupiać na nauczycielkach, które uczą w tej szkole, tymczasem weszłam do tej klasy i zobaczyłam ją. Zobaczyłam Rabiję i to był błysk, to było po prostu to coś - opowiadała Martyna.

- Widać było, że edukacja jest jej największym życiowym marzeniem i to po prostu mnie w niej ujęło. Szczególnie, że jednak my w świecie zachodu często borykamy się z tym, że dzieci nie chcą chodzić do szkoły - dodała.

Dzisiaj grzeje: 1. Niektórzy Polacy uciekają z kraju. Olbrzymi wzrost zainteresowania prawdziwym rajem
2. Porażające, bezlitosne dane. Do końca roku 12 tys. Polaków dotknie prawdziwy dramat
3. Znaleźli prawdziwy skarb. Ma ponad 2,5 tysiąca lat. W turystycznym kraju doszło do sensacyjnego odkrycia

Podróżniczka zwróciła uwagę też na wielką wagę edukacji. Podczas gdy w cywilizowanych krajach zachodu wiele dzieci nie chce chodzić do szkoły, w innych zakątkach świata jest ona marzeniem wielu najmłodszych. Zaapelowała o docenienie możliwości nauki, ponieważ dzieci z biednych państw nie potrafią nawet pisać i czytać.

Polsat: Dziesiątki ofiar śmiertelnych i zaginionych. Żywioł za granicą nie oszczędził nikogo. Odradzamy wszelkie podróżePolsat: Dziesiątki ofiar śmiertelnych i zaginionych. Żywioł za granicą nie oszczędził nikogo. Odradzamy wszelkie podróżeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekło stare zdjęcie Prokopa robiącego naleśniki. W komentarzach zawrzało, niewiarygodne jakie rzeczy robił z wiertarką
  2. Marta Manowska pokazała się na planie i uchyliła rąbka tajemnicy. Fani zachwyceni
  3. Ludzie nagle zaczęli uciekać przez okna hostelu, służby w akcji. Porażające wieści zza granicy, goście byli zdruzgotani
  4. Uwiecznił niebywałe zjawisko w górach, niedługo potem zmarł w okropnych okolicznościach. Przesąd o widmie wzbudza ciarki nawet u doświadczonych podróżnych
  5. Polska celebrytka zachwyciła wszystkich fanów. Wygląda cudownie, a za plecami ma prawdziwy raj
  6. Powszechnie popełniany błąd może zagrozić naszemu zdrowiu. Wiele osób nie zdaje sobie z niego sprawy
  7. Smutny, porzucony owczarek nie miał z kim się bawić. Pewnego dnia poznał nietypowego przyjaciela

Źródło: Dzień dobry TVN

Następny artykuł