Turysci.pl
białoruś lot

fot. Pixabay/ pkozmin

LOT przygotowuje się na wprowadzenia zakazu lotów nad Białorusią. Takie działania ma planować też WizzAir

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

LOT rozważa zmiany tras lotów, które planowo przebiegają nad terytorium Białorusi. Według informacji przekazanych przez portal Nexta (czyt. Niechta) na Instagramie, podobne rozwiązanie rozważa też Wizz Air. Ma to związek z wczorajszym aktem terroryzmu państwowego, w wyniku którego aresztowany został białoruski aktywista Raman Pratasiewicz.

Białoruś była wczoraj miejscem aktu terroryzmu państwowego, jak opisał sytuację premier Polski, Mateusz Morawiecki. W jego wyniku aresztowany został Raman Pratasiewicz. Reżim Aleksandra Łukaszenki wymusił lądowanie samolotu Ryanair, na którego pokładzie znajdował się aktywista.

Linie lotnicze wprowadzają zakaz lotów nad Białorusią

Jedną z pierwszych linii, które zareagowały na wydarzenia w Białorusi był Air Baltic. Łotewski przewoźnik skorygował swoje trasy, które planowo miały przebiegać przez terytorium tego kraju.

W ślad za nią wkrótce mogą pójść inne linie lotnicze. Jak poinformował portal Nexta na swoim Instagramie, takie działania dziś lub jutro ma wprowadzić rzekomoPolski LOT. Jak przekazało nam biuro prasowe przewoźnika, zmiany mogą zajść niedługo.

Do czasu podjęcia decyzji na poziomie europejskim PLL LOT rozważa zmiany tras dla samolotów wykonujących połączenia nad terytorium Białorusi – przekazało w rozmowie z portalem Turyści.pl biuro prasowe przewoźnika.

Opinie Polaków o Gubałówce

Ceny za noclegi w hotelach i pensjonatach w Zakopanem idą w górę

CZYTAJ DALEJ

Na dziś zaplanowane są dwa takie loty – do Mińska i do Moskwy – dodaje rzecznik.

Jak przekazuje Nexta, podobne rozwiązanie ma planować również WizzAir. Jak czytamy, ich dzisiejszy lot na trasie Kijów-Tallin miał minąć terytorium Białorusi, lecąc nad Polską.

Dzisiaj wieczorem w Brukseli rusza szczyt unijnych przywódców. Według informacji przekazanych przez RMF24 premier Mateusz Morawiecki zaproponuje tam generalny zakaz lotów unijnych maszyn nad terytorium Białorusi.

Portal przekazał również, że rząd planuje wprowadzenie zakazu lotów nad terytorium Białorusi obejmujący PLL LOT.

Również w poniedziałek o godzinie 18 w Warszawie pod budynkiem przedstawicielstwa KE w Polsce przy ul. Jasnej 14/16 odbędzie się demonstracja solidarnościowa z porwanym białoruskim aktywistą.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Nexta, PLL LOT, RMF24

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >
Upadły dwie linie lotnicze

Europa

Upadły dwie linie lotnicze w Europie

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >