lot zmianyfot. pixabay.com/ StockSnap

LOT zapowiedział całą listę zmian. Wśród nich zaskakujące nowości, wielu się ucieszy

LOT ogłosił zmiany w letniej siatce połączeń na 2021 rok. Wśród nich znajdziemy kilka perełek dla miłośników podróży. W ofercie przewoźnika znalazło się bowiem ponad 20 wakacyjnych tras, w tym kilka fantastycznych nowości jak Mykonos i Palermo.

LOT jest narodowym polskim przewoźnikiem, który w każdym sezonie próbuje zachęcić rodaków do podróżowania nowymi kierunkami. Właśnie podano nową letnią siatkę połączeń na 2021 rok. Wielu z miłą chęcią się skusi.

LOT ogłosił nową siatkę lotów

Polski przewoźnik ogłosił, że w przyszłym roku planuje przywrócenie oferty zarówno dla klientów indywidualnych, jak i touroperatorów oraz biur podróży. Przedstawiciele linii powołali się przy tym na prognozy, z których wynika, że wznowienie ruchu turystycznego będzie miało decydujący wpływ na odbudowę rynku przewozów lotniczych.

Według planu przewoźnika w Polsce ma on szansę powrócić do poziomu około 3 milionów podróżnych. Stanowi to zaledwie połowę pasażerów obsłużonych w 2019 roku. W związku z tym LOT chce zachęcić podróżnych do lotu nowymi trasami.

– W przyszłym roku planujemy umocnić naszą obecność na rynku podróży turystycznych i czarterowych. Chcemy zaoferować ok. 1 mln miejsc na trasach turystycznych – poinformował, cytowany w komunikacie, Michał Fijoł z zarządu PLL LOT.

Jak wynika z komunikatu, LOT poza regularnymi kierunkami europejskimi, uruchomi rozszerzoną ofertę podróży wakacyjnych. Opublikowano już nawet listę, na której znajdą się atrakcyjne kierunki dla miłośników podróży.

Oferta na rok 2021 zostanie rozszerzona o kilka pozycji, przede wszystkim Mykonos i Palermo. Łącznie w ofercie narodowego przewoźnika znajdzie się ponad 20 tras wakacyjnych, które mają za zadanie przyciągnąć klientów.

Poza wymienionymi kierunkami, dostępne będą również loty na inne lotniska, takie jak: wyspy Majorka, Santorini, Rodos czy Zakyntos, a także Malta, miasta Ateny, Burgas, Saloniki, Tirana i Warna.

Poinformowano, że LOT będzie obsługiwał też bezpośrednie rejsy do Barcelony, Wenecji, na Korfu, do Larnaki, Nicei, Splitu, Dubrownika i Zadaru. Połączenia będą realizowane z Warszawy, a wybrane kierunki także z Katowic.

Wszystko uwarunkowane będzie jednak sytuacją epidemiologiczną na świecie. Należy pamiętać, że w związku z pandemią koronawirusa wiele państw decyduje się na zawieszanie lotów lub wprowadzenie dodatkowych restrykcji przy przekraczaniu granicy.

- Docelowy kształt siatki połączeń w sezonie letnim 2021 r. będzie uzależniony od sytuacji pandemicznej na świecie - zaznaczył w komunikacie przewoźnik. Wynika z tego, że na ostateczną formę siatki będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł