Turysci.pl
LOT nie wpuścił pasażerki

Wikipedia.com/JT Occhialini/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.pl

LOT nie wpuścił pasażerki na pokład. Powód wielu oburza, każdy podróżujący musi unikać błędu

6 Listopada 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

LOT to linia lotnicza, w której doszło do pewnej niezrozumiałej sytuacji. Pasażerka nie została wpuszczona na pokład. Powód dla wielu osób jest skandaliczni. W sprawie wypowiedzieli się eksperci. Co wydarzyło się na lotnisku?

LOT to przewoźnik, który organizował połączenie z Rzeszowa do Londynu. Jedna z pasażerek nie została wpuszczona na pokład samolotu. Sprawa trafiła do mediów z powodu niezrozumiałego powodu. Eksperci ocenili tę sytuację. Czy były podstawy do takiej decyzji linii lotniczej?

LOT nie wpuścił pasażerki na pokład. Co się stało?

Jak podaje Gazeta Wyborcza, pani Agnieszka kupiła bilety na lot z Rzeszowa do Londynu dla czteroosobowej rodziny. Dzień przed wylotem do Wielkiej Brytanii usiłowała odprawić się za pomocą Internetu. Nie udało się, ponieważ na ekranie pojawił się komunikat, żeby zrobić to na lotnisku.

Z racji, że samolot startował wcześnie, kobieta była na lotnisku już o godzinie 4:00. Na miejscu pracownik PLL LOT poprosił o okazanie karty, którą kobieta płaciła za bilety. Powodem było podejrzenie, że karta była kradziona.

Pani Agnieszka nie miała jednak karty przy sobie, ponieważ skończyła się jej ważność. Z tego powodu pracownik przewoźnika odmówił kobiecie wejścia na pokład samolotu. Zaproponowano zakup nowych biletów. Konto pani Agnieszki było puste, więc pojechała do domu i zadzwoniła do banku.

- Poradzono mi, bym pojechała na lotnisko z wyciągiem z konta bankowego, ale to nic nie dało. LOT powiedział mi tylko, że mogę złożyć reklamację - powiedziała w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Ostatecznie nowe bilety u innego przewoźnika kupiła za prawie 4 tysiące złotych jej mama. 

Polskie Linie Lotnicze LOT skomentowały sprawę wyjaśniając, że każda linia lotnicza dbająca o bezpieczeństwo transakcji już w trakcie zakupu biletów weryfikuje transakcje przez specjalny system służący do wychwytywania nieprawidłowości w płatnościach.

Z tego wynika, że system oznaczył transakcję kobiety wysokim prawdopodobieństwem nieprawidłowości. W związku z tym została zablokowana i poproszono o weryfikację danych karty płatniczej.

W oparciu o tę sytuację można się zastanawiać, czy wyjeżdżając w podróż samolotem, trzeba mieć przy sobie kartę płatniczą, którą dokonano płatności za bilet. Gazeta Wyborcza zapytała o opinię kilku ekspertów.

Przemysław Barbrich, przedstawiciel Związku Banków Polskich, mówi, że często jest zapisane w regulaminie firm, że klient może zostać poproszony o okazanie karty. Jednak takiego zapisu nie ma w regulaminie PLL LOT.

Do sprawy odniósł się też Marcin Jaworski z Biura Rzecznika Finansowego. Tłumaczył, że LOT nie może odmówić wpuszczenia na pokład pasażera ze względu na nieprzedstawienie karty płatniczej, którą zapłacono za bilety. Jak dodał, "ustawa o usługach płatniczych nie nadaje mu takich uprawnień".

Urząd Lotnictwa Cywilnego zwraca uwagę, że za bilet może zapłacić osoba trzecia, która nie będzie pasażerem, ani nie będzie przebywać na lotnisku. Dodano, że do tej pory nikt nie zgłaszał podobnych problemów.

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >
Sanepid pracuje nad obostrzeniami dla podróżujących z Indii

Polska

Sanepid zapowiada obostrzenie dla osób podróżujących z Indii i Brazylii

Czytaj więcej >

Polska

Polacy planują wyjazdy turystyczne w Wielkanoc. Podano najczęstsze kierunki

Czytaj więcej >