Turysci.pl
kolonia wycieczki szkolne

Fot. Flickr.com Szczep Wodny Dunajec

Jeździliście na kolonie i wycieczki szkolne? Cudowne wspomnienia

19 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Kolonia to świetna okazja do przeżycia niesamowitych chwil z rówieśnikami. Wycieczki szkolne pozostają często w naszych wspomnieniach przez wiele długich lat. Niektórzy właśnie podczas takich wydarzeń poznali przyjaciół na resztę życi

Kolonia to wspaniały wyjazd, z którego chętnie korzystają dzieci. To niesamowita okazja do spędzenia wspólnego czasu w gronie rówieśników. Podczas takich wydarzeń niejeden uczestnik poznał przyjaciela na długie lata a może nawet miłość życia. Mieliście kiedyś okazję jeździć na kolonie lub wycieczki szkolne? Macie swoje najlepsze wspomnienia?

Każda kolonia to prawdziwe wydarzenie dla młodego człowieka. Zwłaszcza jeśli jedzie na nią po raz pierwszy. Dzieci często wybierają się na takie wyjazdy wraz ze swoim rodzeństwem, by przeżyć niesamowite przygody. To również dobry czas dla rodziców, którzy mogą odpocząć od zajmowania się swoimi pociechami i spędzić czas tylko we dwoje, znajdując chwilę wyciszenia.

Pierwsza kolonia – pamiętacie swoją? Niektórzy do dziś wspominają szkolne wycieczki

Kolonia to czas, w którym można zapomnieć o nauce i oddać się zabawie z rówieśnikami. Jednak takie wyjazdy to nie tylko wygłupy. Uczniowie podczas wycieczek szkolnych często mogą dowiedzieć się wielu interesujących informacji, które dotyczą środowiska naturalnego, historii oraz kultury. Oprócz tego, poznają również wartość takich umiejętności jak praca w grupie czy bycie samodzielnym.

W całej Polsce podczas wakacji odbywa się mnóstwo kolonii. Często są to wyjazdy do obiektów agroturystycznych. Dzieci spędzają czas na polach biwakowych. Zazwyczaj podczas takich wyjazdów organizowane są zajęcia aktywne jak zawody piłkarskie lub koszykarskie. Można szkolić również umiejętności gry w sporty indywidualne jak tenis czy badminton. Gdy zbliża się wieczór, opiekunowie nieraz organizują grę w podchody.

Pamiętacie swoje wyjazdy szkolne i kolonie podczas wakacji? Może macie swoje ulubione wspomnienia, zachowane zdjęcia. Nawiązaliście podczas tych wycieczek relacje, które zostały z wami na wiele lat? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem. W innym z naszych tematów pisaliśmy również o niesamowitych muzeach, które warto odwiedzić podczas podróży.

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >