kolonia wycieczki szkolne

Fot. Flickr.com Szczep Wodny Dunajec

Jeździliście na kolonie i wycieczki szkolne? Cudowne wspomnienia

19 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Kolonia to wspaniały wyjazd, z którego chętnie korzystają dzieci. To niesamowita okazja do spędzenia wspólnego czasu w gronie rówieśników. Podczas takich wydarzeń niejeden uczestnik poznał przyjaciela na długie lata a może nawet miłość życia. Mieliście kiedyś okazję jeździć na kolonie lub wycieczki szkolne? Macie swoje najlepsze wspomnienia?

Każda kolonia to prawdziwe wydarzenie dla młodego człowieka. Zwłaszcza jeśli jedzie na nią po raz pierwszy. Dzieci często wybierają się na takie wyjazdy wraz ze swoim rodzeństwem, by przeżyć niesamowite przygody. To również dobry czas dla rodziców, którzy mogą odpocząć od zajmowania się swoimi pociechami i spędzić czas tylko we dwoje, znajdując chwilę wyciszenia.

Pierwsza kolonia – pamiętacie swoją? Niektórzy do dziś wspominają szkolne wycieczki

Kolonia to czas, w którym można zapomnieć o nauce i oddać się zabawie z rówieśnikami. Jednak takie wyjazdy to nie tylko wygłupy. Uczniowie podczas wycieczek szkolnych często mogą dowiedzieć się wielu interesujących informacji, które dotyczą środowiska naturalnego, historii oraz kultury. Oprócz tego, poznają również wartość takich umiejętności jak praca w grupie czy bycie samodzielnym.

W całej Polsce podczas wakacji odbywa się mnóstwo kolonii. Często są to wyjazdy do obiektów agroturystycznych. Dzieci spędzają czas na polach biwakowych. Zazwyczaj podczas takich wyjazdów organizowane są zajęcia aktywne jak zawody piłkarskie lub koszykarskie. Można szkolić również umiejętności gry w sporty indywidualne jak tenis czy badminton. Gdy zbliża się wieczór, opiekunowie nieraz organizują grę w podchody.

Pamiętacie swoje wyjazdy szkolne i kolonie podczas wakacji? Może macie swoje ulubione wspomnienia, zachowane zdjęcia. Nawiązaliście podczas tych wycieczek relacje, które zostały z wami na wiele lat? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem. W innym z naszych tematów pisaliśmy również o niesamowitych muzeach, które warto odwiedzić podczas podróży.

Źródło: Wirtualna Polska

Źródło: Wirtualna Polska