Turysci.pl
kobieta podróż

Fot. pixabay.com/ kevinbism

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nie w każdym miejscu na świecie kobieta może czuć się bezpiecznie. Są jednak takie miejsca, gdzie można przejść ulicą w środku nocy bez poczucia lęku. Chociaż nikt nie powinien wątpić, że kobiety są odważne i samodzielne, przemoc i przestępstwa wobec nic

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie kobiety mogą jechać bez obaw o bezpieczeństwo

  • dlaczego można czuć się bezpiecznie w tym miejscu

  • co warto zobaczyć w tych miejscach

Kobieta może podróżować gdziekolwiek chce, w zależności od swoich osobistych preferencji. Wiele z nich jednak wybierając cel podróży obawia się o swoje bezpieczeństwo. Specjalnie dla drugiej grupy powstała lista miejsc, gdzie można pojechać bez obaw. 

Miejsca, gdzie kobieta może pojechać bez obaw

Listę otwiera piękna, alpejska Szwajcaria, która uznawana jest przez wielu za jeden z najbardziej malowniczych krajów Europy. Każda może znaleźć tam coś dla siebie: wysokie góry na całodzienne wspinaczki oraz zabytkowe miasta jak Zurych, Genewa czy Bazylea, oferujące ogromną liczbę atrakcji kulturalnych.

Szwajcaria osiągnęła bardzo dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa na ulicach. Co ciekawe, w tym samym miejscu niedawno uchwalona została równość małżeńska dla par tej samej płci. Jest to zatem miejsce przyjazne dla każdego, kimkolwiek się jest. Co ważne, od niedawna można przekroczyć granicę tego kraju bez testów i kwarantanny.

Jezioro Oeschinen, Szwajcaria, fot. Pixabay/ TeeFarm

Następna na liście jest Austria, która dla wielu jest najlepszym miejscem wypadowym na narty. Ponadto Wiedeń uznawany jest za jedną z najpiękniejszych stolic Europy, a niedawno uznany został przez The Economist za najlepsze miasto do życia. Poza stolicą warto odwiedzić również Innsbruck, Krimml, Salzburg, Eisriesenwelt czy też bajeczny Hallstatt.

Austria odnotowała najniższy poziom przemocy seksualnej i nierówności płci ze wszystkich badanych kierunków. Jest to z pewnością miejsce, gdzie można czuć się bezpiecznie idąc ulicą. Niestety, państwo niedawno ogłosiło trzeci lockdown, jednak warto wziąć je pod uwagę jako pierwszą wycieczkę po pandemii.

Wiedeń, Austria, fot. pixabay/ renateko

Kolejnym państwem, do którego warto się udać jest bajkowa Irlandia, słynąca z wyśmienitego piwa, średniowiecznych zamków i wszechobecnej zieleni. Wśród najpopularniejszych atrakcji tego kraju są Groblę Olbrzyma i most linowy Carrick-a-Rede, a także słynne Klify Moheru. 

Według badań poziom dyskryminacji prawnej, nierówności płci i przemocy (także seksualnej) wobec kobiet w Irlandii jest bardzo niski. Ponadto bilety do tego kraju można upolować w bardzo atrakcyjnych cenach, a w Dublinie można spędzić bardzo udany city break.

Connemara, Irlandia, fot. Pixabay/ Jonas_Fehre

Miłośniczki dalszych podróży z całą pewnością powinny odwiedzić Singapur, łączący nowoczesną architekturę z naturą. Właśnie tam znajdują się słynne Gardens By the Bay, a na lotnisku mieści się Rain Vortex, czyli najwyższy wodospad znajdujący się wewnątrz budynku.

Singapur znalazł się w tym roku na 2. miejscu Indeksu Bezpiecznych Miast opublikowanego przez Economist Intelligence Unit i uznawany jest za najbezpieczniejszy kraj w Azji. W zestawieniu pod uwagę brane były bezpieczeństwo cyfrowe, zdrowie, bezpieczeństwo infrastruktury i bezpieczeństwo osobiste. Według padań, kobiety czują się tam bezpiecznie nawet idąc same nocą.

Gardens By the Bay, Singapur, fot. Pixabay/ cegoh

Wśród najbezpieczniejszych miejsc dla kobiet podróżujących samotnie króluje Hiszpania. Kraj może zachwycić nie tylko pięknymi plażami, ale również bajkowymi miastami jak Madryt czy Barcelona, które imponują przede wszystkim architekturą. Z kolei Tarragona i Sagunto pamiętają czasy rzymskie.

Hiszpania wypadła znakomicie w rankingu ze względu na wysokie poczucie bezpieczeństwa na ulicy, niski poziom dyskryminacji prawnej i niski poziom przemocy wobec kobiet. Co ciekawe, państwo według badań przoduje również wśród krajów najlepszych do dożycia późnej starości.

,

Hiszpania. fot. Pixabay/ TRAVELKR

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Skarb z II wojny światowej odnaleziony w Małopolsce. Może być wart niemałą fortunę

Czytaj więcej >

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >