Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Harry Potter może mieć park rozrywki! Mieszkają tam tysiące Polaków
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 09.02.2024 13:58

Harry Potter może mieć park rozrywki! Mieszkają tam tysiące Polaków

Universal Studio
Fot. Cooler8/Shutterstock

Jeśli kiedykolwiek chcieliście poczuć się jak w Hollywoodzkim filmie, mamy dobrą wiadomość. Pojawiły się nadzieje, na powstanie pierwszego parku tematycznego Universal Studio w Europie.

Parki oferują wiele atrakcji związanych z filmami i serialami wyprodukowanymi przez Universal. "Jurassic Park", "Harry Potter", "Transformers" to tylko niektóre światy w które można się przenieść dzięki wizycie w takim miejscu.

Rząd wspiera plany budowy parku tematycznego w Wielkiej Brytanii

Po tym, jak Universal Studios kupiło 194 hektarów ziemi w Wielkiej Brytanii, pojawiły się nadzieje na powstanie ogromnego kurortu w Anglii. Sekretarz transportu Mark Harper oraz kanclerz Jeremy Hunt zostali poinformowani o projekcie, który wciąż jest na wczesnym etapie.

W trakcie sesji pytań dotyczących transportu w Commons, poseł Partii Pracy Mohammad Yasin zapytał, czy rząd zobowiąże się do finansowania koniecznych ulepszeń dróg w celu wsparcia projektu budowy. W odpowiedzi Harper potwierdził, że jest świadomy programu i ujawnił, że kanclerz również był w niego zaangażowany.

"Przyjrzymy się bardzo uważnie przedstawionym propozycjom i wiem, że rząd będzie chciał zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby mieć pewność, że ta ekscytująca propozycja dojdzie do skutku" - powiedział.
 

Działania Universal Studios

Universal Destinations & Experiences rozważa budowę parku rozrywki i ośrodka wypoczynkowego w Bedford. Spółka macierzysta, Comcast Corporation, zakupiła już odpowiednie tereny w okolicy miasta.

Mimo zakupu gruntów, Universal Studios jeszcze nie zobowiązało się do budowy konkretnych obiektów ani nie złożyło żadnych wniosków planistycznych. Firma obecnie prowadzi "wczesne badania wykonalności", rozważając możliwości zagospodarowania terenu.

Eksperci komentują

Dr Sabrina Mittermeier, ekspertka ds. historii parków rozrywki, zauważa, że budowa zmieni ten obszar na zawsze. - W latach 90., kiedy utworzono Euro Disney, rząd francuski był bardzo zainteresowany sprowadzeniem Disneya do Francji pod względem miejsc pracy, turystyki i rozwoju. Zwykle, ze względów ekonomicznych, wspiera ją miejscowa ludność. Trzeba jednak zbudować mnóstwo infrastruktury i to wszystko ze środków państwowych. Francja musiała zainwestować dużo pieniędzy, aby zapłacić za ulepszenia dróg i kolei, aby pomieścić miliony turystów - przyznała w rozmowie z BBC Mittermeier.

W grudniu rzecznik firmy stojącej za Universal Studios powiedział: Niedawno nabyliśmy grunt w Bedford i jesteśmy na wczesnym etapie badania wykonalności potencjalnego parku i ośrodka wypoczynkowego w tym miejscu. Minie wiele miesięcy, zanim będziemy gotowi. Podjęliśmy decyzję o kontynuacji i nie możemy się doczekać nawiązania kontaktu ze wszystkimi właściwymi zainteresowanymi stronami i społecznością lokalną.

“Zawsze szukamy nowych lokalizacji na całym świecie, w tym w Europie, a Wielka Brytania jest atrakcyjnym miejscem dla potencjalnego projektu. Wielka Brytania ma dużą populację, branże kreatywne, silną turystykę i infrastrukturę transportową oraz bliskość innych części Europy.” - dodaje

Źródło: mirror.co.uk