Turysci.pl
Grecja zachwyca pięknymi krajobrazami

Fot. youtube.com/ Behind The Seas/ screen

Polak nagrał niesamowity filmik o Grecji. Prawdziwy hit, zdobył srebrny medal

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Grecja od wielu lat jest wakacyjnym hitem, lecz nikogo to nie dziwi. Wspaniałe zabytki starożytności i piękne plaże działają jak magnes. Niedawno na międzynarodowym festiwalu, Polak zdobył nagrodę za film o tym kraju.

Grecja ma mnóstwo różnorodnych atrakcji, które zasługują na pokazanie szerokiej publiczności. Turyści chętnie dzielą się zdjęciami z wakacji, ale to na filmach najlepiej widać, jak pięknie jest nad Morzem Śródziemnym.

Polak wziął udział w konkursie przez przypadek

Paweł Worsztynowicz był bardzo zdziwiony, gdy organizatorzy festiwalu zgłosili się do niego z propozycją wzięcia udziału w konkursie. Spodobał im się krótki film w serwisie YouTube zatytułowany "Greece Places".

- Odezwali się do mnie i zapytali, czy chciałbym wziąć udział w festiwalu. Wysłałem więc dwa filmy - "Places", który został nagrodzony, oraz "Story", który również można obejrzeć na moim kanale na YouTubie - powiedział Worsztynowicz w rozmowie z portalem gazeta.pl.

Wcześniej nie planował startować w konkursach, lecz zgodził się na wzięcie udziału w tym, który mu zaproponowano. Swoje prace zamieszcza na Instagramie w ramach projektu internetowego Behind the Seas. 

O nagrodę walczyło wielu

- Od trzech lat podróżuję po Grecji, robiąc zdjęcia miejsc i hoteli. Współpracuję zarówno z kilkoma firmami turystycznymi, jak i hotelami, a przy okazji robię również materiały dla siebie - wyjaśnił Worsztynowicz portalowi gazeta.pl.

Cztery miesiące po przesłaniu filmu na konkurs, otrzymał informację, że jego film zdobył srebrny medal w kategorii Kierunek Turystyczny - Promocja kraju. Nagrodę główną zgarnęli twórcy filmu "Help", który został przygotowany na zlecenie rady miejskiej Madrytu. Aż 7 nagród trafiło do Portugalii.

- Nigdy nie myślałem o tym, żeby brać udział w takich poważniejszych wydarzeniach. Na początku nie byłem do końca świadom, co to za festiwal. Dopiero później dowiedziałem się, że zostało do niego zgłoszonych ponad 700 filmów z ponad 50 krajów - wyznał w wywiadzie dla gazety.pl.

Grecja zachwyciła go już przy pierwszej wizycie

Paweł Worsztynowicz wyjaśnił, że po raz pierwszy pojechał do Grecji w 2004 r. i zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Często do niej wracał i robił wspaniałe zdjęcia, a od trzech lat udaje mu się łączyć pasję z pracą. Dzięki temu możemy oglądać zapierające dech w piersiach obrazki.

Materiały, które zostały wykorzystane w filmach "Places" i "Story", Polak gromadził przez dwa lata. Można je zobaczyć w serwisie YouTube na kanale Behind The Seas lub na Instagramie, gdzie przeważają zdjęcia. 

Fani greckich wakacji z pewnością rozpoznają miejsca, które zostały uwiecznione na fotografiach m.in. na Korfu, Rodos, Kos, Skopelos, Skiatos, Zakintos, Santorini czy Krecie, a także kontynentalnej części kraju, np. półwyspach Peloponez czy Chalkidiki. 

Źródło: gazeta.pl

Maja LachowiczAutor

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Turystyka i Rekreacja, z zawodu pilot wycieczek. Ciekawość świata i zamiłowanie do podróży poskutkowało dołączeniem do redakcji Turysci.pl, by móc zarażać czytelników turystyczną pasją. Plany na przyszłość obejmują podróże w najdalsze zakątki świata, głownie bogate przyrodniczo. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >