Grecja zachwyca pięknymi krajobrazamiFot. youtube.com/ Behind The Seas/ screen

Polak nagrał niesamowity filmik o Grecji. Prawdziwy hit, zdobył srebrny medal

Grecja od wielu lat jest wakacyjnym hitem, lecz nikogo to nie dziwi. Wspaniałe zabytki starożytności i piękne plaże działają jak magnes. Niedawno na międzynarodowym festiwalu, Polak zdobył nagrodę za film o tym kraju.

Grecja ma mnóstwo różnorodnych atrakcji, które zasługują na pokazanie szerokiej publiczności. Turyści chętnie dzielą się zdjęciami z wakacji, ale to na filmach najlepiej widać, jak pięknie jest nad Morzem Śródziemnym.

Gigantyczna blizna przez czoło potrafiła przestraszyć. Cejrowski zdradził kiedyś tajemnicę o swoim ojcu, trudno uwierzyćGigantyczna blizna przez czoło potrafiła przestraszyć. Cejrowski zdradził kiedyś tajemnicę o swoim ojcu, trudno uwierzyćCzytaj dalej

Polak wziął udział w konkursie przez przypadek

Paweł Worsztynowicz był bardzo zdziwiony, gdy organizatorzy festiwalu zgłosili się do niego z propozycją wzięcia udziału w konkursie. Spodobał im się krótki film w serwisie YouTube zatytułowany "Greece Places".

- Odezwali się do mnie i zapytali, czy chciałbym wziąć udział w festiwalu. Wysłałem więc dwa filmy - "Places", który został nagrodzony, oraz "Story", który również można obejrzeć na moim kanale na YouTubie - powiedział Worsztynowicz w rozmowie z portalem gazeta.pl.

Wcześniej nie planował startować w konkursach, lecz zgodził się na wzięcie udziału w tym, który mu zaproponowano. Swoje prace zamieszcza na Instagramie w ramach projektu internetowego Behind the Seas.

Pojechała w podróż z teściami, bez męża. Jej zdjęcia są legendarne, obiegły Internet lotem błyskawicyPojechała w podróż z teściami, bez męża. Jej zdjęcia są legendarne, obiegły Internet lotem błyskawicyCzytaj dalej

O nagrodę walczyło wielu

- Od trzech lat podróżuję po Grecji, robiąc zdjęcia miejsc i hoteli. Współpracuję zarówno z kilkoma firmami turystycznymi, jak i hotelami, a przy okazji robię również materiały dla siebie - wyjaśnił Worsztynowicz portalowi gazeta.pl.

Cztery miesiące po przesłaniu filmu na konkurs, otrzymał informację, że jego film zdobył srebrny medal w kategorii Kierunek Turystyczny - Promocja kraju. Nagrodę główną zgarnęli twórcy filmu "Help", który został przygotowany na zlecenie rady miejskiej Madrytu. Aż 7 nagród trafiło do Portugalii.

- Nigdy nie myślałem o tym, żeby brać udział w takich poważniejszych wydarzeniach. Na początku nie byłem do końca świadom, co to za festiwal. Dopiero później dowiedziałem się, że zostało do niego zgłoszonych ponad 700 filmów z ponad 50 krajów - wyznał w wywiadzie dla gazety.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Możesz stracić ogromne pieniądze. Pilny apel policji do Polaków, narażeni mogą być wszyscy planujący wyjazd na święta i ferie
2. Wielka niemiecka firma zamyka produkcję w Polsce. Fabryki przeniesie do Bangladeszu
3. Wstrzymują loty, linia lotnicza bankrutuje? Latało nią z Polski tysiące pasażerów

Grecja zachwyciła go już przy pierwszej wizycie

Paweł Worsztynowicz wyjaśnił, że po raz pierwszy pojechał do Grecji w 2004 r. i zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Często do niej wracał i robił wspaniałe zdjęcia, a od trzech lat udaje mu się łączyć pasję z pracą. Dzięki temu możemy oglądać zapierające dech w piersiach obrazki.

Materiały, które zostały wykorzystane w filmach "Places" i "Story", Polak gromadził przez dwa lata. Można je zobaczyć w serwisie YouTube na kanale Behind The Seas lub na Instagramie, gdzie przeważają zdjęcia.

Fani greckich wakacji z pewnością rozpoznają miejsca, które zostały uwiecznione na fotografiach m.in. na Korfu, Rodos, Kos, Skopelos, Skiatos, Zakintos, Santorini czy Krecie, a także kontynentalnej części kraju, np. półwyspach Peloponez czy Chalkidiki.

Możesz stracić ogromne pieniądze. Pilny apel policji do Polaków, narażeni mogą być wszyscy planujący wyjazd na święta i ferieMożesz stracić ogromne pieniądze. Pilny apel policji do Polaków, narażeni mogą być wszyscy planujący wyjazd na święta i ferieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE NA NASZYCH SERWISACH:

  1. Wystarczy dodać do kapusty boczek i marchewkę, smak cię zaskoczy. Idealny pomysł na szybki obiad dla zabieganych
  2. Mówił, że w tirze wiezie kapustę. Celnicy pobledli, gdy odkryli prawdę
  3. Cała rodzina zginęła, niewyobrażalny dramat. Wiadomość z zagranicy obiegła media, chcieli tylko wypocząć na plaży
  4. Weszli do opuszczonej wsi w Polsce. Nigdy nie zapomną rzeczy, które zobaczyli, fani urban exploration wszystko nagrali
  5. Wojskowy śmigłowiec w akcji w Tatrach. Sytuacja była bardzo trudna
  6. Polsat: już niedługo może zniknąć część obostrzeń. Podano konkretną datę, w piątek Morawiecki ma przedstawić plan
  7. Kot miał zostać uśpiony, bo był tak brzydki, że nikt go nie chciał. 24 godziny przed planowanym zabiegiem wydarzył się cud

Źródło: gazeta.pl

Następny artykuł