Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Turystyka > Egzotyczny hit, o którym słyszeli nieliczni. Teraz bezpośrednio z Polski
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 22.03.2024 19:17

Egzotyczny hit, o którym słyszeli nieliczni. Teraz bezpośrednio z Polski

Langkawi
Fot. Malgosia S/Shutterstock

Już nie Chorwacja - Polacy coraz częściej decydują się na dużo odleglejsze, egzotyczne kierunki . Biura podróży starają się nieustannie poszerzać swoją ofertę, aby dogodzić tym najbardziej wymagającym turystom. Ta propozycja już za chwilę stanie się hitem.

Wśród nowości na zimę 2024/25 z bezpośrednim lotem z Polski znajduje się rajski zakątek Azji. To miejsce podbija serca podróżników.
 

Biura podróży szukają nowych, egzotycznych propozycji. Zainteresowanie rośnie

“Turystyka w Polsce wróciła do stanu sprzed pandemii. Widać to po zainteresowaniu klientów biur podróży wyjazdami, które utrzymuje się przez cały rok, ale też po reakcji touroperatorów na ten popyt. Podobnie jak to było przed 2020 rokiem, organizatorzy praktycznie co sezon wprowadzają do oferty kolejne nowości do dalekich krajów” - mówi Marzena German dla Wakacje.pl.

Najpierw biuro podróży Rainbow ogłosiło uruchomienie bezpośrednich lotów na Filipiny, a teraz Itaka wprowadza innowację na polskim rynku. Oferuje loty na malajską wyspę Langkawi.

Raj na Morzu Andamańskim czyli ezgotyczne Langkawi

Archipelag Langkawi położony jest na Morzu Andamańskim, około 30 kilometrów od wybrzeża Półwyspu Malajskiego. Administracyjnie należy do stanu Kedah, który sąsiaduje z Tajlandią. Nazwa archipelagu pochodzi od największej z 104 wysp. Znany jest z rajskich plaż i bujnej przyrody. W 2007 roku Langkawi został uznany za Światowy Geopark przez UNESCO.

“Wakacje na tej niezwykłej tropikalnej wyspie polecamy wszystkim ciekawym świata, miłośnikom pięknych plaż i tropikalnych klimatów. To niezwykłe miejsce, pełne cudów natury fascynuje, relaksuje i daje wiele pozytywnych emocji” - mówi Piotr Henicz, wiceprezes Itaki

Langkawi Sky Bridge to prawdopodobnie najpiękniejszy most na świecie

Aby dotrzeć na imponujący most trzeba skorzystać z kolei linowej. Jej dolna stacja znajduje się w pobliżu Teluk Burau, przy wejściu do centrum handlowego Oriental Village. Gondole mogą zabrać jednocześnie 6 osób, a podróż do górnej stacji trwa około 15 minut.

Na szczycie Gunung Machinchang, turyści mogą podziwiać dwie platformy widokowe oraz kawiarnię, z której rozciąga się widok na piękną okolicę. Pasmo górskie Machinchang wyróżnia się zalesionymi szczytami i głębokimi dolinami. Lasy deszczowe istnieją tam już od 500 milionów lat.

 

Ile kosztuje wycieczka na Langkawi?

Podróże na malezyjską wyspę z pewnością nie są jednymi z najtańszych wśród egzotycznych destynacji. Za tygodniowy pobyt w grudniu w trzy lub czterogwiazdkowym hotelu ze śniadaniami trzeba liczyć się z wydatkiem minimum 6,5 tys. złotych za osobę.

Istnieje także wariant all-inclusive. Taka opcja może wiązać się z kosztem co najmniej 8 tys. złotych.

Zobacz też: Ci seniorzy będą musieli zwrócić 13. emeryturę. Przepisy stawiają sprawę jasno

 

Tagi: Świat Azja Wyspy