Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Darmowa atrakcja hitem zimy. Turyści i mieszkańcy nie mają o niej pojęcia
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 05.12.2023 13:06

Darmowa atrakcja hitem zimy. Turyści i mieszkańcy nie mają o niej pojęcia

Turyści
Fot. Canva, TikTok/@Przerwa Weekendowa

Zimą polskie miasta i miasteczka oferują swoim mieszkańcom mnóstwo ciekawych atrakcji. To m.in. słynne jarmarki, kiermasze, czy wydarzenia sportowo-kulturalne. Mało kto jednak wyobraża sobie zimowy sezon bez tej jedynej, szczególnej atrakcji.

Polacy uwielbiają sporty zimowe, a ta, która pojawiła się w stolicy, zaskoczyła nie tylko wyjątkowym klimatem, ale i darmowym wstępem. Warto udać się tam, zanim pojawią się prawdziwe tłumy. 

Polacy pokochali tę zimową atrakcję

Zima w mieście wcale nie musi być taka sroga i zła. Choć wielu planuje urlopy w górskie rejony, to nie brakuje ciekawych atrakcji także na Mazowszu. Mieszkańcy Warszawy szczególnie nie mogą narzekać na nudę. Świetną opcją do spędzenia wolnego po południa jest lodowisko. Ale nie byle jakie, bowiem to, które pojawiło się w stolicy, jest naprawdę wyjątkowe i z pewnością spodoba się każdemu.

“Lubicie jeździć na łyżwach? Które lodowisko jest Waszym ulubionym w Warszawie?
Jest to jedyne, które znam, niebędące tylko jednym placem do jeżdżenia, ale mające dodatkowy “tor”, przez co rozrywka jest fajniejsza, niż tylko jeżdżenie w kółko” - czytamy w opisie pod filmem opublikowanym na profilu Przerwa Weekendowa na TikToku.

Darmowe lodowisko w centrum Polski. Zachwyca już na samym starcie

“Jeżeli lubicie jeździć na łyżwach, musicie się tam wybrać. Zwłaszcza teraz, na początku sezonu, kiedy jeszcze jest mało ludzi, a łyżwy w wypożyczalni w dobrym stanie. Wejście na lodowisko jest bezpłatne, wypożyczenie łyżew kosztuje 7 zł. Przy lodowisku jest też foodtruck z herbatą i frytkami” - dodaje autorka filmiku.

To niezwykle klimatyczne lodowisko działa już od 1 grudnia br. i  znajduje się tuż przy Parku Bródnowskim w Warszawie. Zdecydowanie warto je odwiedzić podczas wizyty w stolicy. 

@przerwa_weekendowa Lubicie jeździć na łyżwach? Które lodowisko jest Waszym ulubionym w Warszawie? Jest to jedyne, które znam, nie będące tylko jednym placem do jeżdżenia, ale mające dodatkowy “tor”, przez co rozrywka jest fajniejsza, niż tylko jeżdżenie w kółko. Jest przez to też dużo przestrzeni. Jeżeli lubicie jeździć na łyżwach musicie się tam wybrać. Zwłaszcza teraz, na początku sezonu, kiedy jeszcze jest mało ludzi, a łyżwy w wypożyczalni w dobrym stanie. Wejście na lodowisko jest bezpłatne, wypożyczenie łyżew kosztuje 7 zł. Przy lodowisku jest też foodtruck z herbatą i frytkami. 📍Lodowisko w Parku Bródnowskim Park Bródnowski w Warszawie, 03-254 Warszawa This is the only ice rink I know of that isn’t just a simple skating area but has an additional “track,” making the entertainment more enjoyable than just going around in circles. There’s also plenty of space because of this. If you enjoy ice skating, you really must go there. Especially now, at the beginning of the season, when there are still few people, and the rented skates are in good condition. Entry to the ice rink is free, and skate rental costs 7 PLN. There’s also a food truck with tea and fries at the rink. 📍Ice Rink at Bródnowski Park, Bródnowski Park in Warsaw, 03-254 Warsaw #warszawa #warsaw #bródno #targówek #zadarmo #bożenarodzenie #święta2023 #łyżwy #lodowisko #gwiazdka #miejscawwarszawie #warsawplaces #go2warsaw #warszawanieznana ♬ Jingle Bell Rock - Bobby Helms

Zimowe atrakcje w Warszawie. Co jeszcze warto odwiedzić?

Będąc w Warszawie, nie można przejść obojętnie obok otwartego 25 listopada na Podwalu jarmarku Bożonarodzeniowego. Potrwa on aż do 7 stycznia przyszłego roku. Na turystów czekają tam liczne stoiska ze świątecznymi ozdobami, litewskimi wyrobami wędliniarskimi, wyrobami z ceramiki i drewna, pamiątkami warszawskimi, ukraińskimi haftowanymi koszulami, góralskimi oscypkami, wyrobami z Podhala, ciepłymi szalami, skarpetami oraz rękawicami. Nie brakuje też pierników, kolorowych lizaków, stoisk z tradycyjnymi potrawami i rozgrzewającymi napojami.