Turysci.pl

Facebook.com/CathernieLeclezio

Cyklon tropikalny Freddy uderzył w Mauritius. Wiatr osiąga nawet do 280 kilometrów na godzinę

21 Lutego 2023

Autor tekstu:

Michał Fitz

Całe szczęście żyjemy w klimacie, który zbyt często nie pokazuje nam, czym jest niszczycielska siła żywiołu. W poniedziałek przekonali się o niej mieszkańcy i turyści, którzy znajdują się na Mauritiusie. W państwo wyspiarskie położone w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego uderzył cyklon Freddy.

W sieci już można znaleźć materiały wideo, które pokazują, jakich zniszczeń dokonało to zjawisko. Co ciekawe, w tym czasie na wyspie przebywała polska gwiazda.

Cyklon Freddy uderzył w Mauritius

Na szczęście dla mieszkańców około 150 razy mniejszego od Polski Mauritiusu, cyklon nie przeszedł całkowicie przez wyspę, a jedynie o nią zahaczył. Ta i tak zdążyła jednak odczuć jego skutki. Szczególnie miejsca położone nieopodal oceanu zostały zalane, a wiele konstrukcji znajdujących się na plaży nie przetrwało starcia z żywiołem.

Na załączonym wideo widać, że z rozstawionych przy oceanie parasoli i leżaków niewiele zostało. Służba Meteorologiczna Mauritiusu (MMS) z wyprzedzeniem poinformowała o zbliżającym się cyklonie Freddy i zaleciła zachowanie szczególnej ostrożności, dlatego osoby przebywające na wyspie mogły się na to odpowiednio przygotować. Infrastruktura już nieco mniej.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez MMS, na Mauritiusie zaniechano wszelkich aktywności oraz zamknięto obiekty publiczne. Tyczy się to urzędów, sklepów, banków oraz stacji benzynowych. W związku z wyjątkowo niebezpiecznymi warunkami zamknięto również lotnisko oraz wstrzymano transport publiczny do odwołania.

lotnisko

Usiłowała przemycić kilogram kokainy w żołądku. Straż Graniczna pokazała zdjęcie

CZYTAJ DALEJ

Cyklon oszczędził Izabellę Krzan

Wśród osób, które bezpośrednio mogły obserwować niszczycielską siłę cyklonu, była jedna z polskich gwiazd, Izabella Krzan. Całe szczęście prowadzącej „Pytanie na śniadanie” nic się nie stało.

Ta dzień po cyklonie dodała bowiem post w mediach społecznościowych, w którym pokazała się cała i zdrowa już przy pięknej pogodzie. Zdjęcie podpisała krótkim stwierdzeniem “pocyklonowe słońce”, czym dobitnie udowodniła, jak zdradziecki potrafi być tamtejszy klimat. Tymczasem na instagramowym profilu celebrytki pojawiają się kolejne malownicze zdjęcia, które zachęcają do rozważenia wyspiarskiego kraju jako przyszłej destynacji wakacyjnego wyjazdu.

Za co turyści kochają Mauritius?

Cyklony tworzą się najczęściej nad oceanami w miejscach położonych nieopodal zwrotników, gdy temperatura wody jest dość wysoka. Mauritius leży w strefie klimatu łagodnego, zwrotnikowego morskiego, więc jest na takie zjawiska mocno narażony.

Tego typu problemy pojawiają się tam szczególnie w tym okresie. W tamtym klimacie wyróżnia się bowiem dwie pory roku, suchą, która jest chłodniejsza i wilgotną, która jest cieplejsza. Druga z nich trwa od listopada do kwietnia, czyli właśnie teraz.

Pomimo ryzyka wystąpienia nieprzewidywalnych warunków pogodowych, bajkowa wyspa położona na wschód od Madagaskaru stanowi cel wakacyjnych wyjazdów wielu turystów z całego świata, głównie za sprawą przepięknych plaż i przejrzystej wody. Chociaż ceny są dość wysokie dla przyjezdnych, Mauritius jest bardzo popularną dystynacją na podróże ślubne.

Dołącz do nas

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

źródło: turystyka.wp.pl

To tu kręcono „Opowieści z Narnii”. Widoki w Górach Stołowych zapierające dech w piersi

To tu kręcono „Opowieści z Narnii”. Widoki w Górach Stołowych zapierające dech w piersi

CZYTAJ DALEJ
Przetestował najgorzej oceniany nocleg w Warszawie. Nie chcielibyście spędzić w nim nocy

Przetestował najgorzej oceniany nocleg w Warszawie. Nie chcielibyście spędzić w nim nocy

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Afryka

Podobne artykuły

Świat

Dwaj piloci pili kawę i jedli ciasto w kokpicie podczas lotu. Co gorsze, sami pochwalili się zdjęciem
Czytaj więcej >

Świat

Nie do wiary, na co wpadł steward z Indii. Był pewien, że jego skrytki nikt nie odkryje
Czytaj więcej >

Świat

Cały samolot zaczął się trząść po tym, co zrobił kontroler lotów. Pasażerowie nie mogli wytrzymać
Czytaj więcej >

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >
Michał Fitz

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]