Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Ceny poszły ostro w dół. All inclusive po sezonie to teraz strzał w dziesiątkę
Marta Lewkowicz-Popławska
Marta Lewkowicz-Popławska 10.09.2023 10:05

Ceny poszły ostro w dół. All inclusive po sezonie to teraz strzał w dziesiątkę

all inclusive
fot. shutterstock/Oleg Elkov

Wakacje jesienią? Dlaczego nie. Na takie rozwiązanie stawia coraz więcej Polaków. Decydujemy się na urlop po sezonie przede wszystkim z uwagi na niższe ceny. Nie bez znaczenia jest też brak tłumów na plażach i bardziej komfortowa, ale wciąż zadawalająca temperatura. Piękną pogodą i ciepłym morzem jesienią możemy się cieszyć nie tylko na rajskich wyspach, ale także w Europie. Gdzie? Wybór jest spory. 

Warto przyjrzeć się ofertom all inclusive, których ceny po sezonie, jak podają eksperci portalu Wakacje.pl, poszybowały w dół. 
 

Na jesienny wypad z grupą znajomych i młodszymi dziećmi

- Wrzesień już od kilku sezonów przestał być miesiącem spóźnionych wakacji. Coraz więcej osób świadomie wybiera ten czas na główny urlop w roku. Na przełomie lata i jesieni najczęściej podróżują pary, grupy znajomych oraz rodziny z dziećmi nieobjętymi jeszcze obowiązkiem szkolnym. Do wyjazdów zagranicznych jesienią zachęcają niższe niż w lipcu i sierpniu ceny wyjazdów – i to nawet o kilkadziesiąt procent, piękna pogoda i wciąż szeroka oferta wycieczek w biurach podróży – tłumaczy Agata Chmiel z portalu Wakacje.pl. 

Jesienią warto postawić na Bałkany

We wrześniu i w październiku Polacy najczęściej decydują się na wypoczynek w krajach basenu Morza Śródziemnego: Grecji, Turcji, Hiszpanii, na Cyprze czy Malcie. - Mimo, że we wrześniu i w październiku w krajach Basenu Morza Śródziemnego temperatury będą niższe niż w lipcu czy w sierpniu, pogoda nadal umożliwia wypoczynek na plaży i kąpiele w nagrzanej po lecie wodzie. Dla wielu niższe temperatury, oscylujące wokół 22-29 st. C., są zaletą, bo umożliwiają bardziej komfortowe zwiedzanie i korzystanie z lokalnych atrakcji – mówi Agata Chmiel. 

Podkreśla też, że nieustannie popularnością cieszą się też takie kraje Afryki Północnej jak Egipt i Tunezja, gdzie jesienne temperatury oscylują wciąż w granicach 30 stopni.

Jesień to też idealny moment, by odwiedzić w miarę bliskie Bałkany, czyli Bułgarię, Albanię, Chorwację, Czarnogórę czy Macedonię.
 


 

Dokąd na najtańsze all inclusive?

Tam też za all inclusive zapłacimy najmniej.  W tych krajach za tygodniowy wrześniowy urlop w czterogwiazdkowych hotelach trzeba wydać od 1,5 tys. zł za osobę. W podobnej cenie, bo za 1,6 tys. zł od osoby wypoczniemy również w Grecji na Półwyspie Chalcydyckim, tyle, że w trzygwiazdkowym hotelu. W obiektach podobnej kategorii zajdziemy tygodniowe wczasy w Turcji. za 1,6 - 1,7 tys. zł za osobę. 

grafika (1200×700 px).jpg

Wakacje.pl porównały średnie cen ofert wyjazdów w lipcu z tymi z pobytem we wrześniu i październiku. Okazuje się, że najbardziej, bo aż o 40 proc. ceny spadły w przypadku Hiszpanii, bo aż o 43 proc. i Grecji, o 40 proc. Pod nimi plasuje się Turcja ( 35 proc.), oraz Egipt ( 31 proc.), i Cypr ( 30 proc.). Wakacje.pl porównały wszystkie ceny ofert dostępne w serwisie.