Turysci.pl > Świat > Ceny gofrów nad morzem orbitują
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 06.06.2021 11:18

Ceny gofrów nad morzem orbitują

gofry
Fot. _Alicja_, pixabay

Miłośnicy gofrów muszą liczyć się z zauważalnym wzrostem cen. Nad polskim morzem za jedną porcję przysmaku (zależnie od ilości dodatków) przyjdzie zapłacić nawet kilkanaście złotych. Poturbowani przez pandemię COVID-19 restauratorzy nie zamierzają obniżać pułapu.

Reporter portalu Money.pl postanowił osobiście zorientować się, ile pieniędzy powinni przygotować turyści spędzający wakacje nad polskim morzem, którzy mają ochotę na gofra. W zależności od miejsca zakupu oraz ilości dodatków (tu do wyboru są na przykład owoce lub polewy) urlopowiczom przyjdzie wyciągnąć z portfela od kilku do nawet kilkunastu złotych.

Ceny gofrów nad polskim morzem

W celu zbadania sytuacji na rynku gastronomicznym przedstawiciel Money.pl udał się po gofry do Krynicy Morskiej. Zaczynając od najniższych cen, w niektórych „budkach” cena za przysmak pozbawiony dodatków (ewentualnie posypany cukrem pudrem) wynosiła 6 złotych.

Za przekąskę z polewą lub dżemem turystom przyjdzie zapłacić nawet do 15 złotych. I to nie stanowi jednak rekordowej ceny. Reporter Money.pl znalazł miejsce, w którym za gofra z dodatkami potencjalny nabywca musiałby odliczyć 18 złotych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:


Najdroższy gofr, jakiego znalazłem, kosztował 18 złotych. Oferowała go lodziarnia w centrum miasta. W cenie była bita śmietana, owoce i polewa. W moim przypadku malinowa – relacjonuje mężczyzna.

O czym warto pamiętać, gofry nie są dobrym sposobem na zapewnienie organizmowi potrzebnych składników odżywczych. Zazwyczaj obfitują w cukier i są bardzo kaloryczne; choć od czasu do czasu warto pozwolić sobie na zakup tej pysznej przekąski, w razie głodu lepiej zdecydować się na pełnowartościowy posiłek.

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Źródło: Popularne