Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Babcia odkryła swoją pasję na emeryturze. Ma 91 lat i prowadzi podróżniczy Instagram
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 29.11.2019 22:24

Babcia odkryła swoją pasję na emeryturze. Ma 91 lat i prowadzi podróżniczy Instagram

babcia
Fot.instagram.com

Babcia udowadnia, że nigdy nie jest się za starym, żeby spełniać swoje pasje. Ta ponad 90-letnia kobieta zwiedza cały świat i przeżywa więcej przygód, niż większość z nas może sobie nawet wyobrazić. Kobieta inspiruje swoim zapałem i udowadnia, że nic na świecie nie jest niemożliwe.

Elena po raz pierwszy odkryła swoją pasję do podróży, gdy w wybrała się do Polski, Wschodnich Niemiec i Czechosłowacji w latach 70. Niestety, wtedy nie miała wystarczająco dużo czasu, pieniędzy i możliwości, by w pełni odkrywać świat. Jednak po czterdziestu latach kobiecie udało się odłożyć wystarczająco, by móc zdobywać świat. Teraz babcia podbija również Instagrama.

Babcia z pasją do podróży

Kobieta pochodzi z położonego na Syberii miasta Krasnojarsk. Elena swoje podróże finansuje z odkładanych przez całe życie pieniędzy, a także funduszy zebranych przy sprzedaży kwiatów i robionych na drutach rzeczy. W zdobyciu sławy pomogła jej rosyjska blogerka, Ekaterina Papina, która spotkała staruszkę w Wietnamie.

babcia

Zwiedza cały świat.

Papina była zachwycona tym, że Elena przyleciała do Wietnamu zupełnie sama, w wieku 89 lat. Zaoferowała swoją pomoc i napisała o tym niezwykłym spotkaniu długi post na Facebooku. Od 83 roku życia, babcia zupełnie sama podróżuje po całym świecie. Dwa, trzy razy do roku, Elena chodzi do biura podróży w Krasnojarsku, gdzie organizuje podróż i wyrusza. Z plecakiem.

Zdobywa świat

Dzięki postowi Papiny, mnóstwo osób z całego świata wyraziło chęć finansowego wsparcia Eleny, tak by babcia mogła spokojnie spełniać swoją pasję, nie martwiąc się o kwestie finansowe. Młodsza kobieta pomogła staruszce między innymi w otwarciu konta w banku oraz założeniu Instagrama, na którym teraz śledzi ją ponad 180 tysięcy osób.

Przykład Eleny pokazuje, że nigdy nie jest się za starym na to, żeby spełniać swoje marzenia. Skoro ta kobieta, urodzona w 1927 roku świetnie radzi sobie podróżując dookoła globu, to dla każdego jest nadzieja.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

babcia

Nie straszna jej żadna przygoda.

babcia

Kochają ją ludzie na całym świecie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wrocławskie zoo ratuje gatunek, który niemal w Polsce wyginął. Niezwykle rzadkie zwierzęta trafiły do ogrodu
  2. Internauci do dziś spierają się o twarz Agnieszki Radwańskiej. „Co ona ze sobą zrobiła?”
  3. Szymon Hołownia kandyduje na prezydenta Polski? Niektórzy sądzą, że to dlatego odszedł z ”Mam talent”
  4. Jolanta Kwaśniewska wystartuje w wyborach prezydenckich? Znamy oficjalne stanowisko Pierwszej Damy
  5. Uwielbiana aktorka była bita przez męża. „Prawie rozerwało mi gałkę oczną”
  6. Była polską gwiazdą rocka, zmarła na ulicy w drodze na zakupy. Nikt z przechodniów jej nie pomógł
  7. Szybki test „diamentowego palca” pokaże, czy chorujesz na nowotwór. Zrobisz go w 2 minuty, a możesz uratować swoje życie

źródła: themoscowtimes.com, Ekaterina Papina/Facebook