Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > “7 rano i wszystko jest zajęte”. Turysta nagrał, co wyprawiają na wakacjach all inclusive
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 15.06.2024 06:31

“7 rano i wszystko jest zajęte”. Turysta nagrał, co wyprawiają na wakacjach all inclusive

Basen
Fot. Reddit, Canva/DAPA Images

Niektórzy turyści zbyt poważnie podchodzą do stwierdzenia “opłacone, to trzeba skorzystać”. Nic nie umknie ich uwadze. Jednak to, co wywołuje u podróżnych wściekłość, jest to, co dzieje się nad hotelowym basenem. Niektórzy są skłonni do poświęceń, by zająć sobie leżak w najlepszym miejscu. Na Reddit pojawił się wpis jednego wczasowicza, który zupełnie nie był przygotowany na takie sceny w Grecji. 

Wojna o leżak nad hotelowym basenem. Turysta był w szoku

W poście opublikowanym na Reddit czytamy, że mężczyzna natknął się na absurdalną sytuację zupełnie przypadkiem. W drodze na śniadanie jego uwagę przykuło zachowanie pozostałych gości hotelu.

Napisał: „Jest 7 rano i wszystko jest zajęte”. Wczasowicz znajdował się wówczas na greckiej wyspie Zakintos.

Wszystkie leżaki były zajęte. Niektóre hotele tego zakazują

Turysta opublikował też zdjęcia, które przedstawiają wszystkie leżaki przykryte ręcznikami. Miejscami widać zajęte aż trzy naraz. Tym którym udało się być jak najbliżej basenu, z pewnością musieli zbudzić się o samym świcie.

Dla innych urlopowiczów taki widok potrafi jednak mocno zdenerwować. Niektóre hotele zakazują gościom rezerwacji leżaków przed określoną godziną, inne zakazują tego całkowicie. Czasami prowadzi do ogromnych kolejek i ludzi biegających po wolne miejsce. Niestety jest to problem, który obserwuje się w wielu kurortach.

Sytuacja z greckich wakacji oburzyła internautów

Ludzie byli równie wściekli w komentarzach. Wielu sugerowało, co w takim wypadku powinni zrobić pozostali goście. Jedna z osób napisała: „Sprawiłabym, że niektóre ręczniki w tajemniczy sposób znikną”. Inna stwierdziła, że wówczas należy cudzy ręcznik odłożyć gdzie indziej i zająć leżak. “Rzuć je wszystkie na podłogę” - dodała kolejna.