żywiec warto odwiedzićfot. wikimedia.org/ LuzynaS/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Odwiedziliście Żywiec? Miasto skrywa wiele atrakcji

Żywiec jest pięknym miastem na południu Polski, w województwie Śląskim. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Żywiec leży w województwie śląskim i jest miastem, które zdecydowanie warto zobaczyć podczas tegorocznych wakacji. Słynie przede wszystkim z sygnowanej jego nazwą marki piwa, jednak osoby niepijące alkoholu również nie będą się tutaj nudzić. Położone jest w bardzo malowniczej okolicy, u bram Beskidu Śląskiego. Nawet jeżeli zatrzymamy się tu przejazdem, nie będziemy żałować.

Zagrożenie w 9 województwach. IMGW wydało ostrzeżenie I stopniaZagrożenie w 9 województwach. IMGW wydało ostrzeżenie I stopniaCzytaj dalej

Żywiec i jego atrakcje

Skoro mowa już była o piwie, pierwszą atrakcją, którą warto odwiedzić, jest żywieckie Muzeum Browaru. Tradycje browarnictwa w tym miejscu sięgają średniowiecza. Na miejscu można dowiedzieć się, w jaki sposów wytwarzano ten trunek dawniej i dziś, a po zwiedzaniu można poczęstować się kuflem zimnego, świeżo uważonego trunku. Jego smak jest zupełnie inny od tego, który znamy ze sklepów, co może być zaskoczeniem dla zwiedzających.

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
2. Urzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emerytury

Inną ciekawą atrakcją Żywca jest Pałac Habsbburgów, który został zaprojektowany przez Karola Pietschkę na zamówienie arcyksięcia Albrechta, jednak był później wielokrotnie przebudowywany. Tuż obok znajduje się XVI-wieczny stary zamek, w którym obecnie mieści się Muzeum Miejskie. Został wybudowany przez rodzinę Komorowskich w stylu renesansowym i stoi na miejscu średniowiecznej budowli zniszczonej w 1477 roku. Przed nimi rozciąga się Park Zamkowy zajmujący powierzchnię 26 hektarów. Można tam usiąść i odpocząć lub spacerować, podziwiając liczne fontanny i piękne rośliny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Nie przegap 500 Plus na przyszły rok. Kroki, jakie trzeba podjąć, aby nie przepadły ci pieniądze
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

źródło: mojeurlopy.pl

Następny artykuł