zwierzęta lwyfot. twitter.com/SANParksKNP

Strażnik parku narodowego nie mógł uwierzyć własnym oczom. Natychmiast wyciągnął telefon i zaczął robić zdjęcia

Zwierzęta pod nieobecność ludzi podchodzą bardzo blisko miejsc, do których wcześniej się nie zbliżały. Tak stało się też tym razem, strażnik parku nie mógł uwierzyć w to, co widział.

Zwierzęta, podczas gdy ludzie przebywają na kwarantannie, mogą sobie pozwolić na odpoczynek. Często zaciekawione podchodzą w miejsca, które wcześniej były uczęszczane przez ludzi. W afrykańskim rezerwacie, strażnik podczas obchodu na drodze napotkał stado drapieżników w miejscu, do którego nigdy nie zbliżały się w ciągu dnia.

Polskie ministerstwo podjęło decyzję. Chodzi o parki narodowePolskie ministerstwo podjęło decyzję. Chodzi o parki narodoweCzytaj dalej

Zwierzęta wypoczywają pod nieobecność ludzi

W związku z trwającą pandemią koronawirusa wiele atrakcji turystycznych zostało zamkniętych dla zwiedzających. Taką samą decyzję podjął południowoafrykański Park Narodowy Krugera, do którego turyści nie mają wstępu od 25 marca. Zdaje się, że zamieszkującym go zwierzętom bardzo to odpowiada.

Podczas środowego obchodu strażnik parku Richard Sowry na swojej drodze napotkał stado lwów, które jak gdyby nigdy nic wylegiwały się na słońcu. Zwierzęta leżały na środku drogi, która jest zwykle uczęszczana w ciągu dnia przez tłumy turystów.

- Lwy są przyzwyczajone do ludzi w samochodach. Wszystkie zwierzęta instynktownie boją się ludzi przemieszczających się na piechotę. Gdybym szedł, nigdy nie pozwoliłyby mi zbliżyć się na tak niewielką odległość - mówił strażnik parku cytowany przez Chilli Zet.

Dzisiaj grzeje: 1.Linia lotnicza wychodzi z nadzwyczajną propozycją. Jako pierwsze wprowadzą innowacyjne rozwiązanie dla pasażerów

2. Złe wiadomości dla Polaków gromadzących oszczędności w bankach. Eksperci wskazują, co robić

Do tej pory zwierzęta wylegiwały się na nagrzanym asfalcie tylko wieczorami, gdy turyści opuszczali rezerwat. Tym razem zdecydowały się skorzystać z pięknej pogody za dnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od poniedziałku zmieni się jedna bardzo ważna rzecz ws. obostrzeń. Wszyscy na to czekali
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  3. Polskie hotele i restauracje w tragicznym stanie. Obliczono zadłużenie, kwoty są niewyobrażalne
  4. Polskie miasta dołączają do arcyważnej akcji. Powinien ją poznać każdy turysta
  5. Tragiczny rekord na Grenlandii. Gorzej niż kiedykolwiek w historii
  6. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje legenda światowego sportu, przegrał walkę z wirusem

źródło: chillizet.pl

Następny artykuł